fbpx

ARCLK, TUPRS Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Bakış

Güne güçlü tepki alımlarıyla başlayan BIST-100 endeksi yükselişini güçlendirerek günü %3,81 yükselişle 1.527,45’den kapattı. Endeks güne 50 GHO’nın (1.488-üssel) üzerinde başlarken, düşük hacimle de olsa kısa vadeli düşüş akımını yukarı kırarak günü kapattı. Endeks kısa vadede 1.514 üzerinde tutundukça geri çekilmeler olsa da ilk hedef 1.548-1.553 aralığı olmak üzere yükselişini güçlendirerek devam ettirmesi beklenmektedir. Endeksin 1.553 üzerinde 1.575-1.582 aralığını hedeflemesi beklenir. Endeksin bugün için tekrar 1.514 altına gelmesi durumunda bir boğa tuzağı oluşması ve ilk hedef 50 GHO’nın geçtiği 1.488 olmak üzere yeniden 1.460 seviyelerini hedefleyerek düşüşüne devam etmesi beklenir. Gün içinde 1.550 ve üzerine düşük hacimli yükseliş trade amaçlı satış fırsatı, 1.519-1.514 aralığına gerileme ise alım fırsatı olarak takip edilebilir. Kısa vadeli teknik göstergelerin güçlenerek tekrar Al sinyali vermesi geri çekilmeler olsa yükselişin güçlenerek devam edeceğine işaret ediyor. Endeksin güne yükselişle başlaması ve geri çekilmeler olsa da bu eğilimi devam ettirmesi beklenmektedir.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayın

ARCLK, TUPRS

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten – (2.03.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ARCLK, TUPRS Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!