ARCLK, ENJSA, KOZAL, KRDMD, PETKM, TOASO, VESTL Hisse Önerileri Ve Yorumları

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı zayıf seyretti ve günü 1,540 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 32.4 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 52 hisse değer kazandı, 46 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.43 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda negatif bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Haftaya pozitif başlayan küresel hisse endekslerinde ABD hariç kar satışı eğilimi hakimdi. Dün ABD’de hisse endeksleri pozitif tarafta kapanırken, bugün vadeli piyasalarda kar satışları daha ağır basıyor. Piyasalarda fiyatlamaları etkileyecek yeni bir gelişme bulunmazken, ABD Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer’ın teşvik paketinin Mart ayından önce yetişememe ihtimalinden bahsetmesi fiyatlar üzerinde baskı yarattı. Haftanın geri kalanında FED toplantısı ve şirket bilançoları yakından izlenecek. İçeride de durum çok farklı değil, dalgalı bir seyir izleniyor. Ancak IMF’in 2021 büyüme tahminini yukarı revize etmesi diğer tahminler açısından da umut verici. Öte yandan AB ile ilişkilerin ılımlı şekilde ilerlemesi de TL varlıklar adına pozitif değerlendirilebilir. TCMB faiz kararı sonrasında yılın ilk enflasyon raporu izlenecek, ayrıca 4.çeyrek bilanço beklentileri/gerçekleşmeleri fiyatlamaları etkileyecektir.

BIST-100 endeksinin güne hafif negatif açılış yapmasını bekliyoruz. Teknik olarak geçen haftaki kar satışlarının ardından gücünü koruyan endekste 1,525-1,510 destek seviyeleri iken 1,555 ilk direnç olarak takip edilebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne hafif negatif açılış yapmasını bekliyoruz.

 Teknik olarak geçen haftaki kar satışlarının ardından gücünü koruyan endekste 1,525-1,510 destek seviyeleri iken 1,555 ilk direnç olarak takip edilebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından aşağı yönlü hareketin devamını görmemiz halinde 1.635 seviyesini ilk destek olarak takip ediyor olacağız. 1.635 altında satışların hızlanması ve 1.610-1.600 bölgesine doğru geri çekilme beklenebilir.

 Olası yukarı yönlü hareketlerde ise 1.650-1.675 ve 1.690 seviyeleri direnç olarak izlenebilir. Yukarı yönlü hareketin tekrar ivmelenmesi için 1.675 üzerinde kalıcılık sağlanması gerektiğini düşünüyoruz.

ARCLK, ENJSA, KOZAL, KRDMD, PETKM, TOASO, VESTL

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 26012021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (26.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ARCLK, ENJSA, KOZAL, KRDMD, PETKM, TOASO, VESTL Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*