ARCLK, CCOLA, KOZAL, OZKGY, SISE, TAVHL, VESTL Hisse Önerileri Ve Yorumları

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne satışlarla başlayan BIST-100 endeksi 1,525 desteğine kadar gerilemesine rağmen haftanın son işlem gününü 1,542 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 25.7 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 44 hisse değer kazandı, 56 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.42 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda hafif pozitif bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Küresel piyasalarda iyimserlik sürüyor. ABD endeksleri haftalık bazda yükseliş kaydederken, özellikle teknoloji şirketleri yine yükselişte başı çekti. Haftanın son işlem gününde açıklanan PMI verileri ABD’de beklentileri aşarken, AB bölgesinde son iki ayın düşük seviyesinde gerçekleşti. Kısıtlamaların artırıldığı dönem olması sebebiyle beklentilere paralel gerçekleşen bu veri sonrasında hisse endekslerinde hafif satıcılı bir seyir izlendi. Yine de haftalık bazda tüm hisse piyasaları açısından pozitif bir haftayı geride bıraktık. Bu hafta ise veri akışı oldukça yoğun. ABD’de Biden’ın teklif ettiği teşvik paketi gelişmeleri takip edilirken, hafta boyunca Davos Zirvesi, FED faiz kararı, TCMB enflasyon raporu ve şirket bilançoları yakından izlenecek. Ayrıca bugün ECB başkanı Lagarde’ın konuşması da takip edilebilir. ABD’de Apple, Microsoft, Tesla, Boeing gibi şirketlerin finansalları beklenirken, içeride ise bilanço sezonu Arçelik ile başlıyor. Arçelik’in 4.çeyrek net karı için piyasa beklentisi 937mn TL şeklindedir.

BIST-100 endeksinin güne yatay açılış yapmasını bekliyoruz. Teknik olarak geçen haftaki kar satışlarının ardından gücünü koruyan endekste 1,525-1,510 destek seviyeleri iken 1,555 ilk direnç olarak takip edilebilir. 1,540 seviyesi ise kısa vadede referans kabul edilebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay açılış yapmasını bekliyoruz. Teknik olarak geçen haftaki kar satışlarının ardından gücünü koruyan endekste 1,525-1,510 destek seviyeleri iken 1,555 ilk direnç olarak takip edilebilir.
 1,540 seviyesi ise kısa vadede referans kabul edilebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından yukarı yönlü hareketin devamını görmemiz halinde 1.675 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.675 üzerinde 1.690 ve 1.700 diğer direnç seviyeleri olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.650 ve 1.640 destek seviyeleri olarak izlenmelidir. 1.640 seviyesini kısa vadeli işlemler için zarar-kes seviyesi olarak belirliyoruz.

ARCLK, CCOLA, KOZAL, OZKGY, SISE, TAVHL, VESTL

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 25012021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (25.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ARCLK, CCOLA, KOZAL, OZKGY, SISE, TAVHL, VESTL Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*