ARCLK, BIMAS, EREGL, TOASO, TTKOM, SOKM Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Düne tepki alımlarıyla başlayan BIST-100 endeksi gün içinde zayıf seyrederek 1,540 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 30.8 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 31 hisse değer kazandı, 67 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 6.98 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda hafif negatif bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Küresel hisse piyasalarında yatay seyir sürüyor. Dün ABD’de açıklanan ekonomik veriler beklentilerin üzerinde gerçekleşirken, odak noktası FOMC toplantı tutanakları idi. FED’in bir önceki toplantısına ait olan tutanaklarda enflasyonun geçici olduğundan bahsedilerek Powell’ın açıklamalarına paralel bir tutum görüldü. Ancak daha da dikkat çekeni bazı üyeler tarafından hisse senetlerinin aşırı değerlenmesi ve halka arzların yoğunluğunun tartışılması oldu. Buna bağlı olarak Tesla başta olmak üzere endekslerde hafif satıcılı bir seyir izlendi. Bugün içeride tüketici güven endeksi ve TCMB faiz kararı takip edilecek. Piyasa beklentisi TCMB’nin politika faizini sabit bırakacağı şeklinde. Ancak enflasyon görünümü sebebiyle TCMB’nin diğer politika araçlarını kullanması mümkün. Kısa vadede hızla değer kazanan TL’nin bu seyrine devam etmesini bekliyoruz.

BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,550 üzerinde kalamayan endekste bu seviye aşılmadıkça kar satışı riski devam ediyor. 1,525 ise kısa vadeli destek olarak takip edilebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,550 üzerinde kalamayan endekste bu seviye aşılmadıkça kar satışı riski devam ediyor.
 1,525 ise kısa vadeli destek olarak takip edilebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından yukarı yönlü hareketin devamını görmemiz halinde 1.630 ve 1.640 seviyelerini direnç olarak takip ediyor olacağız.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.610 ve 1.600 seviyelerini kısa vadede ilk destek seviyeleri olarak izliyoruz.

ARCLK, BIMAS, EREGL, TOASO, TTKOM, SOKM

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 18022021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (18.02.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ARCLK, BIMAS, EREGL, TOASO, TTKOM, SOKM Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*