fbpx

ARCLK, ASELS, LOGO, OTKAR, TOASO, FROTO Hisse Önerileri

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında zayıf seyretti ve 1,190 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 20.5 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 33 hisse değer kazandı, 65 hisse ise değer kaybetti. Bugüne başlarken yurtdışı vadeli piyasalarda da zayıf seyir izleniyor.

Koronavirüs vaka sayılarında dünya çapında görülen artış ekonomik aktiviteye ilişkin endişeleri artırırken, ABD’de beklenen mali teşvik paketi konusunda halen anlaşma olmaması ve ABD başkanlık seçimi fiyatlamaları piyasalarda dalgalanma yaratıyor. Özellikle Avrupa’da vaka artışları Mart ayı seviyelerini geçerken, ABD’de de artış devam ediyor. Bu hafta ABD ve Avrupa’da büyüme verileri ile ECB faiz kararı takip edilecek. Özellikle ECB toplantısı parite üzerinde etki yaratabilir. Ayrıca hem içeride hem de dışarıda önemli şirket bilançoları açıklanacak. ABD başkanlık seçimi öncesinde bu hafta biraz daha temkinli kalmayı tercih ediyoruz. Bugün Avisa, Ford Otosan, Tofaş Oto ve Yapı Kredi Bankası finansallarının açıklamasını bekliyoruz.

BIST-100 endeksinin güne zayıf başlangıç yapmasını bekliyoruz. Endekste 1,200 direnç, 1,170 destek seviyesi olarak izlenebilir. Bu bant arasında dalgalanmanın devam edeceğini, yeni pozisyon için yön tayini açısından bu bandın kırılması gerektiğini düşünüyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne zayıf başlangıç yapmasını bekliyoruz. Endekste 1,200 direnç, 1,170 destek seviyesi olarak izlenebilir. Bu bant arasında dalgalanmanın devam edeceğini, yeni pozisyon için yön tayini açısından bu bandın kırılması gerektiğini düşünüyoruz.

BIST-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta aşağı yönlü hareketin devamı durumunda 1.300 ilk destek seviyesi olarak izlenmelidir. Daha aşağıda ise 1.295-1.290 önemli destek bölgesidir.
 1.295-1.290 bölgesinin altına gelinmesi halinde satışların hızlanabileceğini ve 1.283 destek seviyesine doğru hareketin sürebileceğini düşünüyoruz.
 Olası tepki alımlarında ise 1.310-1.320 ve 1.335 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir.

Günlük Hisse Beklentileri

ARCLK, ASELS, LOGO, OTKAR, TOASO, FROTO

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni– (26.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ARCLK, ASELS, LOGO, OTKAR, TOASO, FROTO Hisse Önerileri ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!