fbpx

Altın Yerine Bitcoin Alan Ünlü Milyarder!

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Altın Ve Bitcoin

Meksikalı ünlü iş insanı Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin’i altın ile kıyasladı ve Bitcoin alacağını söyledi. 

 Önümüzdeki 30 yıl İçin Bitcoin! 

Ünlü milyarder Pliego, itibari paraların dolandırıcılık olduğunu söyledi. Enflasyondan şikayetçi olan iş insanı Meksika Pezosu’nun 1981’den beri dolar karşısında değer kaybettiğini söylüyor. Enflasyon oranı yüksek ülkeler de para sisteminin tamamen çöktüğünü iddia ediyor. 

 Bitcoin Alacağım! Altın Ve Bitcoin

Milyarder sosyal medya hesabı twitter üzerinden sık sık Bitcoin ile ilgili paylaşım yapıyor. Ünlü iş insanı kendisine 30 yıl içerisin de parasını nerede tutacağı sorusu sorulduğunda Bitcoin cevabını verdi. İtibari paraların bozuk bir sistem olduğunu iddia ederek önümüz de ki 30 yıl içerisin de kesinlikle parasını Bitcoin olarak tutacağını ekledi. Ünlü milyarder açıklamalarında Bitcoin’i altına tercih edeceğinden de bahsetti. Bitcoin’i gelecek için bir değer olduğuna ve eşsiz bir proje olduğuna inanan milyarderin net serveti 13 milyar dolar. 

 Neden Bitcoin? 

Ricardo Salinas Pliego
Ricardo Salinas Pliego

Bitcoin’i değerli kılan şeylerden bahseden Pliego, başlıca sebebinin sınırlı bir varlık olması olarak yorumladı. Bu durumun Bitcoin için değer kaybetme ihtimalini ortadan kaldırdığını ve bu konuda kullanıcılarına bir garanti verdiğini söyledi. Pliego’ya göre bu durum Bitcoin’i diğer kripto para birimlerinden de ayırıyor. Ayrıca ülkeler arasında değer sahibi olduğunu ve bunun global bir para birimi olarak kabul edilebileceğini söyledi. Her yatırımcıya ise portföylerin de Bitcoin bulundurmak için yeteri kadar sebep olduğundan bahsetti. Milyarder tweeter hesabından “Bitcoin yeni altın ama taşınılabilir. 

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “1205f218045a6e91178”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

  Bitcoin’i taşımak, cebinizde altın külçeleri ile gezmekten daha kolay. Altın severlerin saldırısına uğrayacağım.” şeklinde paylaşım yaptı. Ayrıca MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ile sosyal medya hesabından sık sık Bitcoin’i destekleyen açıklamalarda bulunuyor. İkili birbirlerine bu konuda destek oluyor gibi gözüküyor. Salinas, Michael Saylor’ın “The Mobil Wave” adlı kitabından bahsederek harika bir vizyona sahip olduğu açıklamasında bulundu. Michael Saylor ise teşekkür ederek bir sonraki bölümün dünyada herkese dijital mülkiyet hakları ve ekonomik güç veren Bitcoin ile ilgili olabileceğini de söyledi. İkili Bitcoin konusunda ortak fikirlere sahip gibi gözüküyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!