fbpx

ALKIM, EREGL, KRDMD, KOZAL, PETKM, YATAS Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri-9.jpg
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında dalgalı seyretti ve günü %0.29 kayıpla 1,392 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 20.1 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 38 hisse değer kazandı, 54 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 8.27 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda da yatay pozitif bir seyir izleniyor.

ABD’de Başkan Biden’ın açıkladığı 2.25 trilyon dolar tutarındaki altyapı harcama paketi piyasa üzerinde olumlu etki yarattı. Ulaşımdan, imalata kadar bir çok alanda altyapı harcaması yapılacak olması özellikle sanayi ve inşaat sektör performanslarını olumlu etkiledi. Öte yandan önümüzdeki dönemde bu paketin vergi artışlarıyla finanse edilecek olması bazı sektörlerde baskı sebebi olarak görülebilir. Sabah saatlerinde Çin’de açıklanan Caixin imalat PMI verisi halen genişleme bölgesinde yer almasına karşın Nisan 2020’den bu yana ilk kez ivme kaybetti. Bugün hem içeride hem de dışarıda imalat PMI verileri takip edilecek. Ayrıca İstanbul perakende fiyat endeksi de enflasyon öncesinde gösterge olacaktır. Yarın çoğu piyasa kapalı olacağından bugün daha hareketli bir gün görebiliriz.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,400-1,425 direnç, 1,360-1,340 ise destek seviyeleri olarak takip edilebilir. 1,360 kısa vadeli pozisyonlar için zarar-kes seviyesidir. Özellikle demir-çelik sektörünün ön planda kalmasını bekliyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,400-1,425 direnç, 1,360-1,340 ise destek seviyeleri olarak takip edilebilir. 1,360 kısa vadeli pozisyonlar için zarar-kes seviyesidir.
 Özellikle demir-çelik sektörünün ön planda kalmasını bekliyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta alımların devam etmesi halinde 1.450 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.450 üzerinde 1.480 ve 1.500 önemli direnç seviyeleri olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.420-1.400 ve 1.380 seviyeleri destek olarak takip edilmelidir.

ALKIM, EREGL, KRDMD, KOZAL, PETKM, YATAS

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (1.04.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ALKIM, EREGL, KRDMD, KOZAL, PETKM, YATAS Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!