ALGYO, AKBNK, BIMAS, EKGYO, GARAN, GSDHO, OTKAR Hisse Önerileri ve Yorumları

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında güçlü bir seyretti ve haftanın son işlem gününü %0.6 artışla 1,408 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi nispeten düşük ve 26.3 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 63 hisse değer kazandı, 34 hisse ise değer kaybetti. Yeni haftaya başlarken Dolar/TL 7.68 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda ise hafif pozitif seyir izleniyor.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

Cuma gününü hafif negatif tarafta kapatan küresel hisse piyasalarında genel iyimserlik korunuyor. Ancak İngiltere’de görülen mutasyona uğramış virüs, çeşit ülkelerde de görülmeye başlandı. Buna paralel bazı ülkelerde yine uçuş kısıtlamaları getirildi. Yapılan açıklamalar aşı gelişmelerinin etkilenmeyeceği yönünde olsa da yine de tedirginlik yaratabilir. Öte yandan ABD’de 900 milyar dolarlık mali teşvik paketi üzerinde anlaşıldı. Bugün veri akışı sakin, yalnızca içeride ve Almanya’da tüketici güven endeksleri açıklanacak. Piyasalarda yıl sonuna yaklaşırken, Noel tatili öncesinde yatay seyir izleniyor. Genel piyasa eğilimleri ise sürüyor. Hisse ve emtia piyasalarında yükseliş, ABD dolarında ise değer kaybı devam ediyor. Haftanın devamında da bu eğilimlerde herhangi bir değişiklik beklemiyoruz, TL varlıklar için ise TCMB kararları ile beraber iyimserliğin korunacağını öngörüyoruz.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede TL varlıkların tümünde oluşan iyimserliğin sürmesini bekliyoruz. 1,390-1,385 destek bölgesi korundukça gerilemeleri de alım fırsatı olarak değerlendiriyoruz. 1,410-1,430 ve 1,453 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede TL varlıkların tümünde oluşan iyimserliğin sürmesini bekliyoruz.
 1,390-1,385 destek bölgesi korundukça gerilemeleri de alım fırsatı olarak değerlendiriyoruz. 1,410-1,430 ve 1,453 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta yukarı yönlü hareketlerde 1.570 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.570 üzerinde 1.580 ve 1.588 seviyeleri hedef olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.550 ilk destek iken, aşağıda 1.540 ve 1.520 diğer destek seviyeleri olarak takip edilmelidir.

ALGYO, AKBNK, BIMAS, EKGYO, GARAN, GSDHO, OTKAR

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 21122020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (21.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

ALGYO, AKBNK, BIMAS, EKGYO, GARAN, GSDHO, OTKAR Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*