fbpx

Alarko, Migros, Ereğli Demir Çelik, Otokar ve Koza Altın Hisselerinde Dev Potansiyeller!

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Dün güne hafif pozitif açılışla başlayan endeks, seans başlarında geri çekilmiş olsa da ardından toparlanmayı başardı. Zirve tazeleyen BIST100 endeksi günü %0,42 değer kazancıyla 1210,41 puanla kapattı. Güne hafif pozitif bir açılış yapmasını beklediğimiz endekste 1220,0’i direnç olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin üzerinde kalınması halinde ise 1232,0’ye yükseliş devam edebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1203,5 ilk destek olmak üzere 1194,0’e düşüş hız kazanabilir.

 Dolar/TL ise, zayıf görünümünü devam ettiriyor. Dün bahsetmiş olduğumuz 7,87 altında işlem gören kurda 22 günlük hareketli ortalama 7,8160 sonraki destek olarak izlenebilir. Perşembe açıklanacak olan TCMB faiz kararı öncesi Dolar/TL’deki zayıf görünüm devam etmesi halinde 7,70’lere doğru geri çekilme devam edebilir. Olası tepki yükselişlerinde ise 7,90’ı direnç olarak takip edeceğiz.

Bugünün Gündeminde…

 3 kasımda yapılacak olan ABD başkanlık seçimlerinde New York Times (NYT) ve Siena College tarafından düzenlenen ankette seçmenlere ülkedeki temel konular ve adayların yaklaşımı soruldu. Ülke yönetimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, sağlık hizmetleri ve ekonominin durumu gibi ana başlıklar üzerinde katılımcıların yüzde 50’sinin Biden’a daha fazla güvendiği belirtilirken, Trump’a güvenin ise yüzde 41 ile 9 puan geride kaldığı kaydedildi. Ankete yaklaşık 1000 kişinin katıldığı göz önünde bulundurulursa pek sağlıklı bir sonuç çıktığı söylenemez. Ancak Biden’ın 3 kasımda lider çıkması durumunda olası senaryoları gözden geçirmekte yarar var.

 Dün Türkiye Varlık Fonu’nun daha önce görüşmelerin ardından planladığı ilk eurobond ihracını ertelediğini bildirdi. Yapılacak TVF ihracının 5 yıl vadeli ve dolar cinsi olması bekleniyordu.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda seans başlarında ECB başkanı Lagarde’ın konuşması var. Akşam saatlerinde ise Fed Bej Kitap raporunu yayımlayacak.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları ABD teşvik paketinin görüşmeleri devam etmesi ve iyimser yaklaşım ile açılışta pozitif olması bekleniyor. Asya piyasaları da Shanghai endeksi hariç yukarıda işlem görüyor. Amerika vadelilerinde ise dünkü seans kapanışı sonrası hafif pozitif hava hakim.

 EUR/USD ise, yükseliş devam ediyor. 1,1825’in üzerinde kapanış gerçekleştirmesiyle yukarı yönlü hareketlerin devamını gördüğümüz paritede bir önceki yükseliş trend kanalı alt bandı 1,1945 sonraki hedef olarak takip edilebilir. Bugün ECB başkanı Lagarde’ın açıklamalarının da etkili olacağı paritede olası geri geri çekilmelerde 1,1825 desteği altında 1,1776’ya düşüş devam edebilir. ABD başkanlık seçimlerinin yaklaşmasıyla da daha zayıf bir doların devam etmesi pariteyi 1,21-1,22 bandında taşıyabilir.

Alarko, Migros, Ereğli Demir Çelik, Otokar ve Koza Altın Hisselerinde Dev Potansiyeller!

Yatırım Finansman Araştırma M.P.P’de FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR için hisse önerilerini okudunuz.

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten– (21.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Alarko, Migros, Ereğli Demir Çelik, Otokar ve Koza Altın Hisselerinde Dev Potansiyeller! ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!