ALARK, TTKOM, SISE, TKFEN, TOASO, SAHOL Hisse Önerileri – (9.12.2020)

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi gün içinde 1,350 seviyesine kadar yükselse de günü %0.75 artışla 1,339 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 32 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 47 hisse değer kazandı, 50 hisse ise değer kaybetti. Sabah saatlerinde Dolar/TL ise 7.82 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda da hafif pozitif bir seyir izleniyor.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

Küresel hisse piyasalarında iyimserlik sürüyor ancak oluşan ivme kaybı da beklentiler dahilinde gerçekleşiyor. Endeksler rekor kırmaya devam ederken, teknoloji ve döngüsel sektörlerin beraber yükseliyor olması güçlü piyasaya, opsiyon piyasasındaki pozisyonlar ise aşırı iyimserliğe işaret ediyor. ABD’de mali teşvik paketi görüşmeleri sürerken, bu hafta sonuna kadar bir ilerleme kaydedilmesi bekleniyor. Piyasalar tarafında, Pfizer-BioNtech ortak çalışması olan aşının ilk kez İngiltere’de kullanılmaya başlaması, ABD’de de bugün-yarın onaylanmasının beklenmesi artan vaka sayılarına rağmen fiyatlamaları destekliyor. Öte yandan Avrupa’da Brexit belirsizliği sürerken, bugün de üst düzey görüşmelerim gerçekleşeceğini belirtelim. Ancak bu süreç hem Pound hem de Euro’da oynaklık yaratıyor. Haftanın devamında ECB toplantısı ve AB liderler zirvesi yakından takip edilecek. Zirve’de görüşülecek maddeler TL varlıklar açısından da önemli olacak. İçeride ise yurtdışına paralel seyir sürerken, normalleşme adımları da devam ediyor. BDDK son olarak döviz ve altında 1 iş günü valör uygulamasını kaldırırken, salgın nedeniyle finansman koşullarını kolaylaştırmak amacıyla uygulanan tedbirlerin 30 Haziran’a kadar uzatılmasına karar verdi.

BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste 1,325-1,310 destek seviyeleri iken 1,340-1,350 direnç seviyeleri olarak korunuyor. Hafta boyunca dalgalı bir seyir öngörüyoruz, bu nedenle 1,350 direncine doğru yükselişleri ilk etapta satış fırsatı olarak değerlendiriyoruz ancak mevcut pozisyonların da 1,325 zarar-kes olmak üzere korunmasını öneriyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste 1,325-1,310 destek seviyeleri iken 1,340-1,350 direnç seviyeleri olarak korunuyor.
 Hafta boyunca dalgalı bir seyir öngörüyoruz, bu nedenle 1,350 direncine doğru yükselişleri ilk etapta satış fırsatı olarak değerlendiriyoruz ancak mevcut pozisyonların da 1,325 zarar-kes olmak üzere korunmasını öneriyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Güne pozitif seyir ile başlayacağını düşündüğümüz kontratta dalgalı seyir ve sıkışma sürüyor. Gün içinde yukarı yönlü hareketler görmemiz durumunda 1.493 seviyesini önemli direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.493 aşıldığı takdirde 1.500 ve 1.520 seviyeleri direnç olarak takip edilebilir.
 Olası satışlarda ise 1.480 ilk destek iken, 1.470 ve 1.460 diğer destek seviyeleri olarak izlenmelidir.

Günlük Hisse Beklentileri

ALARK, TTKOM, SISE, TKFEN, TOASO, SAHOL

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 9122020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

ALARK, TTKOM, SISE, TKFEN, TOASO, SAHOL Hisse Önerileri – (9.12.2020) ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*