ALARK, EREGL, KRDMD, TUPRS, TOASO Hisse Önerileri ve Yorumları

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 endeksi gün içinde de dalgalı yatay seyretti ve günü 1,329 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 28,4 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 37 hisse değer kazandı, 58 hisse ise değer kaybetti. Sabah saatlerinde Dolar/TL ise 7.82 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda da hafif negatif bir görünüm hakim.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

ABD’de mali teşvik paketi görüşmeleri sürerken, anlaşmanın önümüzdeki haftaya sarkabileceği beklentileri piyasalar üzerinde baskı yarattı. Özellikle artan vaka sayıları her gün yeni rekor kırarken, New York’ta yeni kısıtlamalar beklenmeye başladı. Beyaz Saray sözcüsü Fauci son olarak Ocak ayının çok kötü geçebileceğinden bahsetmişti. Mevcut ortamda henüz genel piyasa eğilimleri değişmese de Avrupa’da Brexit belirsizliği, ABD’de mali teşvik paketi belirsizliği, ECB toplantısı öncesinde oynaklığı artırmışa benziyor. Bu aşamada ons altın fiyatlarında tepki yükselişi, ABD tahvil faizlerinde de geri çekilme izleniyor. Bu durum yeniden riskten kaçış fiyatlamasının aktifleştiğine işaret edebilir. Ancak önümüzdeki dönemde aşı gelişmelerini bu açıdan yakından izlemek gerekiyor. Bugün veri akışı sakin, Almanya ZEW endeksi ve Euro bölgesi nihai büyüme verileri takip edilebilir. TL varlıklarda ise yurtdışından ayrışma beklemiyoruz.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste 1,325-1,310 destek seviyeleri iken 1,340-1,350 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. Hafta boyunca dalgalı bir seyir öngörüyoruz, bu nedenle 1,350 direncine doğru yükselişleri ilk etapta satış fırsatı olarak değerlendiriyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste 1,325-1,310 destek seviyeleri iken 1,340-1,350 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir.
 Hafta boyunca dalgalı bir seyir öngörüyoruz, bu nedenle 1,350 direncine doğru yükselişleri ilk etapta satış fırsatı olarak değerlendiriyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Güne yatay açılış ile başlayacağını düşündüğümüz kontratta dalgalı seyir ve sıkışma sürüyor. Gün içinde yükselişlerin devamı halinde 1.492 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.492 aşıldığı takdirde 1.500 seviyesi direnç olarak takip edilebilir.
 Olası satışlarda ise 1.470 ilk destek iken, 1.460 ve 1.455 diğer destek seviyeleri olarak izlenmelidir.

ALARK, EREGL, KRDMD, TUPRS, TOASO

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 8122020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (8.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

ALARK, EREGL, KRDMD, TUPRS, TOASO Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*