fbpx

ALARK, EREGL, KRDMD, MGROS, PETKM, TUPRS Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri-10.jpg
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BİST100 endeksi günün geri kalanında da güçlü seyretti ve günü %2.2 artışla 1,409 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi yine nispeten düşük 16.6 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 87 hisse değer kazandı, 12 hisse ise değer kaybetti. Sabah saatlerinde dolar/TL 8.08 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda yatay-negatif bir seyir izleniyor.

Dün ABD endekslerinde kar satışları izlenirken, özellikle teknoloji şirketleri endeksleri aşağı çekti. Tesla, Netflix, Facebook gibi şirketler %2’nin üzerinde değer kaybederken, Nasdaq ve S&P negatif, Dow Jones ise pozitif tarafta kapanış yaptı. ABD’de Goldman Sachs ve JP Morgan bilançoları beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Haftanın devamında PepsiCo, Citigroup ve Bank of America finansalları takip edilecek. Öte yandan FED Başkanı Powell’ın açıklamaları, hem FED bilançosu hem de enflasyon beklentileri üzerinde etki yaratabilecek ifadeler içeriyor. Powell, faiz artırımının ekonomik toparlanmaya bağlı olarak 2022 yılı öncesinde gerçekleşmesinin söz konusu olmadığını belirtti. Ayrıca bilanço için de 7.5-8.0 trilyon dolar bandına işaret etti. Dünkü fiyatlamalarda en dikkat çekici alan emtia piyasaları oldu. Özellikle Pfizer-BioNtech firmalarının aşı tedarikinde sorun yaşayan Avrupa’da dağıtımı hızlandırabileceklerini açıklaması hem bölgede hem de emtia fiyatlarında pozitif fiyatlama yarattı. Sanayi emtiaları %3’e varan yükseliş kaydetti. Ayrıca hem ABD stokları hem de Uluslararası Enerji Ajansı’nın petrol talebine ilişkin açıklamaları petrol fiyatlarında da hızlı yükselişi destekledi. Bu enerji sektörü hisselerini de pozitif etkileyebilir. Yurtdışında bu gelişmeler yaşanırken, içeride de TL’nin TCMB öncesinde değer kazandığını gözlemliyoruz. Bugün saat 14:00’de gerçekleşecek olan TCMB toplantısında politika faizinin değişmesi beklenmiyor. Başkan Kavcıoğlu’nun önceki açıklamaları göz önünde bulundurulduğunda önceki karar metnine benzer şahin bir tonlama bekliyoruz. Bu durumda dolar/TL’de 8.00 seviyesinin altına doğru hareket gözlemlenebilir.

BIST-100 endeksinin yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,400 üzerinde 1,425-1,440 bandı yeniden hedeflenebilir. Ancak 1,440 direnci kısa vadeli yükselişin devamı açısından önemli olacaktır. 1,390-1,360 ise destek ve kısa vadeli zarar-kes seviyeleri olarak takip edilebilir. Sektörel bazda perakende, petrokimya ve demir-çelik şirketlerini tercih ediyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin yatay seyirle başlamasını bekliyoruz.
 Kısa vadede 1,400 üzerinde 1,425-1,440 bandı yeniden hedeflenebilir. Ancak 1,440 direnci kısa vadeli yükselişin devamı açısından önemli olacaktır. 1,390-1,360 ise destek ve kısa vadeli zarar-kes seviyeleri olarak takip edilebilir. Sektörel bazda perakende, petrokimya ve demir-çelik şirketlerini tercih ediyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta alımların devam etmesi halinde 1.480 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. Bu seviyenin üzerinde 1.488 ve 1.500 önemli direnç seviyeleri olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.450-1.420 ve 1.400 seviyeleri destek olarak takip edilmelidir.

ALARK, EREGL, KRDMD, MGROS, PETKM, TUPRS

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (15.04.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ALARK, EREGL, KRDMD, MGROS, PETKM, TUPRS Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!