fbpx

ALARK, ARCLK, CCOLA, EREGL, SISE, YATAS Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi gün içinde 1,590 seviyesine kadar yükselse de kapanış 1,562 seviyesinden gerçekleşti. Endeks böylelikle TL bazında tarihi zirveyi yenilemiş oldu. İşlem hacmi 24.9 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 20 hisse değer kazandı, 80 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.49 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda pozitif seyir izleniyor.

Küresel piyasalarda coşku sürüyor. Hisse endeksleri rekor tazelerken, tahvil faizlerinde yatay seyir, dolar endeksinde ise gerileme izliyoruz. Haftanın en kritik gündem maddesi olan FED toplantısı sorunsuz geçti. FED beklentilere paralel olarak büyüme, enflasyon ve işsizlik oranı tahminlerini revize ederken nokta tahminlerinde birkaç üyenin daha erken zamanda,2022’de faiz artırımı beklediğini gördük, yine de enflasyon beklentileri piyasaları ikna etti. Öte yandan Powell’ın beklentilerimizin aksine çok daha etkisiz kaldığını düşünüyoruz. Özetle FED’den kısa vadede piyasa riskini etkileyebilecek bir karar çıkmadı. Bugün için ise TCMB faiz kararını takip edeceğiz. Piyasa beklentisi TCMB’nin politika faizini 100 baz puan artıracağı yönünde.

BIST-100 endeksinin güne alımlarla başlamasını bekliyoruz. Endekste 1,570 direnci korunuyor, bu seviye üzeri kapanışlarda 1,600-1,650 bandı hedeflenecektir. 1,550- 1,525 ise destek seviyeleri olarak izlenmelidir. Yatırımcılara 1,550 zarar-kes seviyesi olmak üzere pozisyonlarını korumalarını öneriyoruz. Havacılık, demir-çelik ve telekomünikasyon sektörlerini tercih ediyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne alımlarla başlamasını bekliyoruz.
 Endekste 1,570 direnci korunuyor, bu seviye üzeri kapanışlarda 1,600-1,650 bandı hedeflenecektir. 1,550-1,525 ise destek seviyeleri olarak izlenmelidir. Yatırımcılara 1,550 zarar-kes seviyesi olmak üzere pozisyonlarını korumalarını öneriyoruz. Havacılık, demirçelik ve telekomünikasyon sektörlerini tercih ediyoruz

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından yukarı yönlü hareketler görmemiz halinde 1.625 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. Bu seviyenin üzerinde 1.650 ve 1.665 seviyeleri direnç olarak takip edilmelidir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.600 seviyesini ilk destek olarak izliyoruz. Bu seviye altında satışların hızlanması beklenebilir. 1.600 altında 1.575 ve 1.550 ana destek seviyeleri olarak takip edilmelidir.

ALARK, ARCLK, CCOLA, EREGL, SISE, YATAS

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (18.03.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ALARK, ARCLK, CCOLA, EREGL, SISE, YATAS Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!