ALARK, AKSEN, EREGL, TKFEN, TCELL, SASA, SAHOL Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi gün içinde de gücünü korudu ve 1,511 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 27.3 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 71 hisse değer kazandı, 23 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.18 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda hafif pozitif bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Hisse piyasalarında geçen hafta oluşan sert dalgalanma, bu hafta yerini dengelenmeye bıraktı. ABD’de hisse endeksleri %1’in üzerinde değer kazanırken, Avrupa endekslerinde de yükseliş izledik. Geçen hafta hisse spekülasyonu yapan Reddit kullanıcılarının, bu kez gümüş piyasasına geldiğini görmüştük ancak bu hareket hisselere göre daha sınırlı kaldı. 3 günde %15 yükselen gümüşün CFTC açıklamalarının ardından dün geçen haftaki seviyelere geri geldiğini görüyoruz. Öte yandan, 4. Çeyrek finansallarını açıklayan Amazon ve Alphabet sonuçları beklentileri karşılarken, piyasalarda dengelenme sonrasında gözler yeniden mali teşvik paketine çevrilmiş durumda. Özellikle bu hafta 91 seviyesini aşan DXY( Dolar endeks) yakından izlenmeli. Bugün içeride enflasyon dışarıda ise PMI hizmet ve istihdam verileri takip edilecektir. TL varlıkların gücünü korumaya devam etmesini bekliyoruz ancak hisse piyasalarının yurtdışına bağlı hareketi de sürecektir.

BIST-100 endeksinin güne pozitif açılış yapmasını bekliyoruz. 1,500 üzerinde kalındıkça yükseliş devam edebilir, 1,525-1,550 ise diğer direnç seviyeleridir. Mevcut pozisyonlar için 1,500, kısa vade için ise 1,470 destek seviyeleri olarak takip edilmelidir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif açılış yapmasını bekliyoruz. 1,500 üzerinde kalındıkça yükseliş devam edebilir, 1,525-1,550 ise diğer direnç seviyeleridir.
 Mevcut pozisyonlar için 1,500, kısa vade için ise 1,470 destek seviyeleri olarak takip edilmelidir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif açılış yapmasını bekliyoruz. 1,500 üzerinde kalındıkça yükseliş devam edebilir, 1,525-1,550 ise diğer direnç seviyeleridir.
 Mevcut pozisyonlar için 1,500, kısa vade için ise 1,470 destek seviyeleri olarak takip edilmelidir.

ALARK, AKSEN, EREGL, TKFEN, TCELL, SASA, SAHOL

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 3022021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (3.02.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ALARK, AKSEN, EREGL, TKFEN, TCELL, SASA, SAHOL Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*