ALARK, AKSEN, ASELS, EKGYO, SAHOL, TTKOM, TCELL Hisse Önerileri Ve Yorumları

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı seyretse de günü %1.5 artışla 1,533 seviyesinden kapatmayı başardı. İşlem hacmi 30.1 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 74 hisse değer kazandı, 24 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.16 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda hafif satıcılı bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Dün ABD hisse endeksleri günü yatay kapatırken, Avrupa pozitif seyir izledi. Güne başlarken Asya piyasalarında ise negatif seyir izliyoruz. Güney Kore’de otomotiv şirketleri Apple ile yapılabilecek otonom araç anlaşması sebebiyle pozitif seyrederken, endekslerde genel olarak zayıf bir görünüm hakim. ABD’de mali teşvik paketi halen yakından takip edilirken, Beyaz Saray, Başkan Biden’ın bireylere ödenecek 1,400 dolarlık yardım çeklerinin bir an önce gönderilmesi konusunda Senato’daki Demokratlar ile anlaştığını açıkladı. Öte yandan ABD’de yükselen enflasyon beklentileriyle beraber tahvillerin getiri eğrisi dikleşmeye devam etti. 2 ve 10 yıllık tahvil faizlerinin makası kapanırken, Dolar endeksi(DXY) de 91.26 seviyesinden işlem görüyor. Bu durum bir süre hisse ve emtia piyasaları üzerinde baskı yaratabilir ancak genel ekonomik toparlanma fiyatlaması olduğunu düşünmemizden dolayı özellikle 10 yıllık tahvil faizleri açısından %1.25 seviyesini referans olarak izliyoruz. İçeride ise TL gücünü korumaya devam ediyor. Ocak ayı enflasyon verisi, beklentilerin hafif üzerinde gerçekleşirken, TCMB’nin enflasyonla mücadele konusundaki tutumu sebebiyle piyasaları etkilemedi. Bugün ABD’de fabrika siparişleri, dayanıklı mal siparişleri takip edilecek, İngiltere’de ise Merkez Bankası(BoE) faiz kararı izlenecek.

BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,500 seviyesi üzerinde kalındıkça 1,550 seviyesi hedefleniyor. 1,550 düzeltme sürecinin sona ermesi açısından kritik, 1,500 ise kısa vadeli pozisyonlar açısından zarar-kes seviyesidir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,500 seviyesi üzerinde kalındıkça 1,550 seviyesi hedefleniyor.
 1,550 düzeltme sürecinin sona ermesi açısından kritik, 1,500 ise kısa vadeli pozisyonlar açısından zarar-kes seviyesidir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından yukarı yönlü hareketin devamını görmemiz halinde 1.650 – 1.675 ve 1.690 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.637 – 1.620 ve 1.610 seviyelerini kısa vadede ilk destek seviyeleri olarak izliyoruz.

ALARK, AKSEN, ASELS, EKGYO, SAHOL, TTKOM, TCELL

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 4022021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (4.02.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ALARK, AKSEN, ASELS, EKGYO, SAHOL, TTKOM, TCELL Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*