ALARK, AKGRT, CEMTS, KRDMD, TUPRS, TTKOM, VESBE Hisse Önerileri ve Yorumları

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne pozitif seyirle başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında da yükselişini sürdürdü ve günü 1,439 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 25.2 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 67 hisse değer kazandı, 29 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.45 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı piyasalarda ise iyimserlik devam ediyor.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

Küresel piyasalar haftaya ABD’de Trump’ın destek paketini sürpriz şekilde onaylamasıyla pozitif başladı. Hisse endeksleri rekor tazelerken, ABD dolarındaki gerileme sınırlı kaldı. Öte yandan Temsilciler Meclisi harcama çekini artıran teklifi Senato’ya gönderdi. Ancak henüz kabul edilmesi beklenmiyor. 5 Ocak’taki Georgia senato seçimleri bu açıdan da önem arz ediyor. İçeride ise TL değer kazanmaya devam ediyor. Küresel çaptaki mevcut iyimserliğe içerideki piyasa dostu politikalar da eklenince hem risk primi hem de kurda gerileme görüyoruz, bu durumun devam etmesini bekliyoruz. Yıl başı tatili öncesinde küresel gündem sakinken, içeride Birleşik Krallık ile serbest ticaret anlaşması ve elektrik zammı takip ediliyor. STA’nın bugün imzalanması beklenirken, EPDK’nın Salı ve Perşembe toplantılarında elektrik ve doğalgaz tarifelerini belirlemesi bekleniyor. Buna göre özellikle elektrik tarifelerinde oluşabilecek artış elektrik üretim şirketlerini pozitif etkileyebilir. STA ise otomotiv ve beyaz eşya sektörü için pozitif olacaktır.

BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. 1,433-1,410 destek seviyeleri iken 1,453 ilk direnç olarak takip edilebilir. Yatırımcılara 1,410 seviyesini kısa vadeli zarar-kes seviyesi olarak kabul etmek üzere pozisyonlarını korumalarını öneriyoruz. Elektrik üretim, sigorta, demir-çelik ve beyaz eşya sektörlerinin ön planda kalmasını bekliyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. 1,433-1,410 destek seviyeleri iken 1,453 ilk direnç olarak takip edilebilir. Yatırımcılara 1,410 seviyesini kısa vadeli zarar-kes seviyesi olarak kabul etmek üzere pozisyonlarını korumalarını öneriyoruz.
 Elektrik üretim, sigorta, demir-çelik ve beyaz eşya sektörlerinin ön planda kalmasını bekliyoruz

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından alımların devam etmesi halinde 1.590 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.590 üzerinde 1.600 seviyesi kanal direnci olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.580 ilk destek iken, 1.570 ve 1.550 diğer destek seviyeleri olarak takip edilmelidir.

ALARK, AKGRT, CEMTS, KRDMD, TUPRS, TTKOM, VESBE

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 29122020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (29.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

ALARK, AKGRT, CEMTS, KRDMD, TUPRS, TTKOM, VESBE Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*