ALARK, AEFES, ECILC, GARAN, KOZAL, TCELL, VESTL Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı seyretti ve günü yatay şekilde 1,535 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi ortalamaların altında, 24.5 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 46 hisse değer kazandı, 52 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.14 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda hafif pozitif bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Küresel hisse piyasaları geçen haftaki türbülansın ardından, bu hafta güçlü şekilde toparlandı ve özellikle ABD endeksleri yeniden rekor seviyelere yükseldi. Geçen hafta Ekim’den bu yana en kötü performansı gösteren endeksler, bu hafta ise son 3 ayın en iyi performansını sergiledi. Dolayısıyla, geçen haftaki tüm kayıplar geri alındı denebilir. Dördüncü çeyrek bilanço sezonunda ABD’de beklentilerin üzerinde açıklanan sonuçlar, mali teşvik paketi beklentisi ve aşı gelişmeleri bu yükselişi desteklerken, sosyal medya hisse spekülasyonları da sönümlenmişe benziyor. Öte yandan ABD doları güçlü kalmaya devam ediyor. ABD’de dikleşen getiri eğrisi ile beraber düşünüldüğünde ons altın başta olmak üzere emtia piyasaları baskı altında kalmaya devam edebilir. Ancak burada dikleşmenin ana kaynağını takip etmek adına ekonomik veriler ve mali teşvik paketi oldukça önemli olacaktır. Nitekim şu anda tahvil faizlerindeki hareketi toparlanma beklentilerine bağlıyoruz. Bu açıdan da bugün ABD’de açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisi izlenebilir, piyasa beklentisi tarım dışı istihdamın 100,000 kişi artacağı yönünde. İçeride ise hisse piyasaları yurtdışına paralel hareket ederken, risk primi ve Dolar/TL kurunun gerilemeye devam etmesi olumlu. TL’nin Kasım ayından bu yana sepet bazında %14 değer kazandığını hatırlatalım.

BIST-100 endeksinin güne pozitif başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,500 seviyesi üzerinde kalındıkça 1,550 seviyesi hedefleniyor. 1,550 düzeltme sürecinin sona ermesi açısından kritik, 1,500 ise kısa vadeli pozisyonlar açısından zarar-kes seviyesidir. Gün içi pozisyonlar için ise 1,525 seviyesi referans alınabilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,500 seviyesi üzerinde kalındıkça 1,550 seviyesi hedefleniyor.
 1,550 düzeltme sürecinin sona ermesi açısından kritik, 1,500 ise kısa vadeli pozisyonlar açısından zarar-kes seviyesidir. Gün içi pozisyonlar için ise 1,525 seviyesi referans alınabilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından yukarı yönlü hareketin devamını görmemiz halinde 1.650 – 1.675 ve 1.690 seviyeleri direnç olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.637 – 1.620 ve 1.610 seviyelerini kısa vadede ilk destek seviyeleri olarak izliyoruz.

ALARK, AEFES, ECILC, GARAN, KOZAL, TCELL, VESTL

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 5022021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (5.02.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ALARK, AEFES, ECILC, GARAN, KOZAL, TCELL, VESTL Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*