AL Tavsiyeli EKGYO Hisse Önerisi ve Yorumu | Deniz Yatırım – (19.08.2020)

günlük hisse önerileri

hisse %C3%B6nerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

EKGYO; 2Ç20 sonuçları beklentilere paralel geldi / nötr

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY1.94
Hedef Fiyat/Hisse TRY2.28
Getiri Potansiyeli 18%

 Emlak Konut GYO 2Ç20’de 127.4 milyon TL net kar açıkladı. Şirketin net kar rakamı bir önceki döneme göre hemen hemen yatay kalırken geçen yılın aynı dönemine göre ise daralmıştır. Önceki dönemlerin satış performanslarını yansıttığı için açıklanan kar rakamının hisse fiyatı üzerinde belirgin bir etkisi olmayacağını düşünüyoruz. Nakit pozisyonu, ön satış rakamları ve konut kredisi faiz oranları hisse performansı üzerinde daha etkili verilerdir.

 Şirketin net borcu bir önceki döneme göre 389 milyon TL azalış ile 3.75 milyar TL olarak gerçekleşmiştir. Şirketin toplam borcu tamamı TL cinsinden 5.8 milyar TL seviyesindedir. 2019 yılında %17.70 olan ortalama faiz oranı %10.56’ya gerilemiştir. Bunun yanı sıra şirketin borcunu daha uzun vadeye yaydığını görüyoruz, ki bu da düşük faiz ile birlikte değerlendirildiğinde şirketin finansman giderlerini 2020 yılında aşağı çekebilecektir.

 Emlak Konut GYO 2Ç20 ön satış rakamlarını Temmuz ayı ortasında açıklamıştı. Oldukça kuvvetli gelen ön satış rakamlarının yılın ikinci yarısında kısmen yavaşlayacağı tahmin etmekle birlikte halen eşik seviyesi olarak kabul edilebilecek %1 seviyesinin altında seyreden konut kredisi faiz oranları, inşaat sektörüne ivme kazandırma çabaları ve yeni konut stoğunun azalma eğiliminde olması nedeniyle yeni konut satışlarının toparlanma eğiliminde olabileceğini düşünüyoruz.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

 Düşük konut kredisi faiz oranları ve şirketin finansman giderlerinin azalma eğiliminde olması nedeniyle Emlak Konut GYO için AL olan önerimizi ve 2.28 TL olan hedef fiyatımızı koruyoruz.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*