fbpx

AKSEN, ENKAI, FROTO, GOODY Hisse Önerileri – (30.10.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Çarşamba gününe yatay başlayan endeks kısa işlem gününde satıcılı seyretti ve %2.2 kayıpla 1,127 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 9.5 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 9 hisse değer kazandı, 90 hisse ise değer kaybetti. Bugüne başlarken yurtdışı vadeli piyasalar %1’in üzerinde satıcılı seyrediyor.

ABD’de teknoloji şirketlerinin 3.çeyrek bilançoları güçlü açıklansa da seçim belirsizliği, küresel ölçekte artan vaka sayıları ve ekonomik aktivitenin yavaşlama riski yeniden piyasalar üzerinde baskı yaratıyor. ABD’de Apple, Amazon, Google gibi şirketlerin finansalları güçlü gerçekleşti, ancak geleceğe yönelik beklentiler noktasında piyasaları tatmin etmedi. Öte yandan yine ABD’de açıklanan ekonomik veriler beklentilerin üzerinde gerçekleşti fakat seçim belirsizliği dalgalanmaya sebep oluyor. ABD endeksler günü pozitif tarafta kapatsa vadeli piyasalarda tüm kazançlar geri verildi. Avrupa tarafında ise ECB’nin güvercin tavrı Aralık ayına ilişkin aksiyon beklentilerini güçlendirdi. Ancak özellikle negatif faiz vurgusu, hali hazırda kırılgan olan Avrupa bankacılık sektöründe negatif fiyatlandı. Küresel piyasalar için gözler 3 Kasım’daki ABD seçimlerinde olacak. Halen anketlerde Biden önde ancak kritik öneme sahip eyaletlerde fark çok azaldı. Bu durum net bir sonuca işaret etmezken, Kongre ve Başkan’ın farklı partilerden olma ihtimali mevcut ekonomik görünümle beraber ciddi bir satış baskısı oluşturabilir. Bu nedenle seçim öncesi ve sonrasında temkinli olmayı öneriyoruz. Nitekim oynaklık endeksi VIX’in Haziran seviyelerine yükselmesi de bu konuda piyasalardaki korunma isteğini yansıtıyor. Bugün içeride dış ticaret dengesi, Avrupa’da ise büyüme verileri açıklanacak. Ayrıca bugün Borsa İstanbul’da konsolide olmayan bilançoların açıklanması için son gün.

BIST-100 endeksinin güne negatif başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,170-1,130 desteklerini kolayca kıran endekste görünüm zayıf. Bu aşamada 1,120-1,085 destek seviyeleri iken 1,140-1,160 direnç seviyeleridir. 1,160 aşılmadıkça endeksteki zayıflığın sürmesini bekliyor, portföylerde hedge (korunma) enstrümanları bulundurulmasını öneriyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne negatif başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,170- 1,130 desteklerini kolayca kıran endekste görünüm zayıf. Bu aşamada 1,120-1,085 destek seviyeleri iken 1,140-1,160 direnç seviyeleridir.
 1,160 aşılmadıkça endeksteki zayıflığın sürmesini bekliyor, portföylerde hedge (korunma) enstrümanları bulundurulmasını öneriyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta aşağı yönlü hareket devam ediyor. Çarşamba günü 1.238 seviyesinden kapanış yapan kontratta Mart ayından bu yana takip edilen yükselen trendin alt bandına gelindi. Aşağı yönlü hareketin sürmesi halinde 1.220 ve 1.200 seviyeleri destek olarak takip edilmelidir. Kısa vadede 1.255 seviyesi aşılmadıkça satıcılı seyrin devamı beklenebilir.
 Bu seviyelerden tepki hareketi görmemiz halinde ise 1.250-1.255 ilk direnç bölgesi olarak izlenebilir. Daha yukarıda ise 1.270 seviyesi direnç olarak izlenmelidir.

Günlük Hisse Beklentileri

AKSEN, ENKAI, FROTO, GOODY

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKSEN, ENKAI, FROTO, GOODY Hisse Önerileri – (30.10.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!