AKSEN, DOAS, TOASO, SAHOL, SISE, TCELL, TAVHL Hisse Önerileri Ve Yorumları

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Düne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi gün içinde 1,558 seviyesine kadar yükselse de gün sonu gelen kar satışlarıyla 1,545 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 25.9 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 38 hisse değer kazandı, 62 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.03 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda yatay bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Küresel hisse piyasalarında hızlı yükselişlerin ardından soluklanma gözleniyor. ABD endeksleri karışık bir seyir izlerken, Avrupa endeksleri hafif pozitif bir kapanış yaptı. ABD’de özellikle teknoloji şirketleri değer kazanırken, çip tedarikinde yaşanan problemler sebebiyle yarı iletken üretimi yapan şirketlerde güçlü performans gördük. Çin’de piyasalar halen kapalı, tüm dünyada işlem hacimleri düşük seyrediyor. Öte yandan bir süredir dalgalanan Dolar endeksinde, hafif tepki görülse de 91.00 altında kalması genel iyimserlik açısından destekleyici. Bugün ABD’de Michigan Uni. Güven endeksi takip edilecek. İçeride ise sanayi üretimi, cari denge ve TCMB beklenti anketi yayınlanacak.

BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz. Daha önce kısa vadeli hedef olarak belirlediğimiz 1,550 etrafında dalgalanan endekste 1,525-1,500 destek seviyeleri iken bu desteklerin altına gelinmediği sürece pozisyonların korunmasını öneriyoruz. Sıkça bahsettiğimiz gibi bilanço döneminde güçlü finansalların, fiyatlamaları direkt etkilediğini görüyoruz, bu nedenle bu tarafta pozisyonlanmanın daha makul olduğu kanısındayız.

BIST-100 Teknik Yorum

• BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz. Daha önce kısa vadeli hedef olarak belirlediğimiz 1,550 etrafında dalgalanan endekste 1,525-1,500 destek seviyeleri iken bu desteklerin altına gelinmediği sürece pozisyonların korunmasını öneriyoruz.

• Sıkça bahsettiğimiz gibi bilanço döneminde güçlü finansalların, fiyatlamaları direkt etkilediğini görüyoruz, bu nedenle bu tarafta pozisyonlanmanın daha makul olduğu kanısındayız.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

• Kontratta açılışın ardından yukarı yönlü hareketin devamını görmemiz halinde 1.655-1.660 ve 1.675 seviyelerini direnç olarak takip ediyor olacağız. Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.630 ve 1.620 seviyelerini kısa vadede ilk destek seviyeleri olarak izliyoruz.

• Yükselişlerin devamı açısından 1.655 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlanmasını önemli buluyoruz.

AKSEN, DOAS, TOASO, SAHOL, SISE, TCELL, TAVHL

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 12022021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (12.02.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKSEN, DOAS, TOASO, SAHOL, SISE, TCELL, TAVHL Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*