fbpx

AKSA, DOAS, MAVI, MGROS, MPARK, ODAS, OYAKC, TKFEN, TURSG, KRDMD Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BİST-100 – PPK öncesinde sınırlı tepki alımları.

Bugün gerçekleşecek PPK toplantısı öncesinde endekste kısa vadeli destek olarak değerlendirdiğimiz 1350-1340 aralığında tepki alımları ön plandaydı. Söz konusu PPK toplantısına ilişkin olarak konsensüs beklenti herhangi bir faiz değişikliğine gidilmemesi yönünde, bu yöndeki gerçekleşmelerin ve sıkı duruş mesajlarının kısa vadede toparlanmaya sınırlı oranda katkı sağlayabileceğini düşündüğümüzü hatırlatalım. Son iki günde bu eğilim endekste yaklaşık 50 puanlık toparlanma sağlarken, gün içinde 1395-1390 destek bölgesinin korunduğu ortamda tepki yükselişi olarak değerlendirdiğimiz süreçte sırasıyla 1425 ve 1450 dirençleri gündeme gelebilir. Kısa vadede bu eğilime kakı sağlaması açısından tahvil faizlerinde eğilimde takip edilecek bir diğer faktör konumundadır.

VİOP Endeks30 – Kısa vadeli destek bölge üzerinde dengelenme eğilimi.

Endeks30 Nisan vade kontratta kapanış 1465 seviyesinde, akşam seansında kapanış ise 1469 seviyesinde gerçekleşti. Kontratta yeniden olumlu görünüm yakalanması adına 1445 bölgesinin aşılması gerektiğini paylaşmıştık, dün bu koşulun sağlanması hızlı bir toparlanma sağladı. Olumlu eğilimin korunması adına 1440 desteğini önemsiyoruz. Yeni güne yatay eğilimle açılış beklerken, 1470-1475 bölgesinde kar satışları gün içinde gündeme gelebilir. Olası gerilemelerde ilk aşamada destek bölgeyi 1458-1455 olarak takip edeceğiz. Söz konusu seviye üzerinde kalınması halinde tepki alımları yeniden etkili olabilir.

AKSA, DOAS, MAVI, MGROS, MPARK, ODAS, OYAKC, TKFEN, TURSG, KRDMD

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni – (15.04.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKSA, DOAS, MAVI, MGROS, MPARK, ODAS, OYAKC, TKFEN, TURSG, KRDMD Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!