fbpx

AKSA, BIMAS, BRISA, EREGL, SOKM Hisse Yorumları ve Haftalık Bakış – Gedik Yatırım – (17-21 Ağustos 2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BIST 100’de alımlar zayıfladı

Önceki hafta cuma günü 985 civarından başlayan güçlü tepki alımları geçtiğimiz haftanın ilk yarısında da devam etti ve BIST 100 hafta içinde en yüksek 1126 seviyesini gördü. 1205 civarından başlayarak 985’e kadar olan satışın düzeltmesinde %61,8 seviyesinin bulunduğu ve bizim de en kritik direnç olarak izlediğimiz 1122 seviyesinin üzeri anlık olarak test edilse dahi bu bölgeden gelen satışlar dikkat çekti. Haftanın son günü ise endeks en düşük 1077 seviyesini görerek haftayı 1084 seviyesinden tamamladı. Endeksin haftanın ikinci yarısında yukarı gitmekte zorlanması ve gelen satışlar teknik görünümde de bozulmaya neden oldu.

Kısa vadede en güçlü destek olarak izlediğimiz 1070’in altına sarkılması teknik baskıyı artıracak bir etken olacaktır. Bu nedenle bu hafta referans noktası olarak izleyeceğimiz seviye burası olacak. Bu seviyenin altına sarkılması durumunda satışların sertleşerek 1035 ve buranın da altında önceki hafta gördüğü dip seviyeler yeniden gündeme gelebilir. Kısa vade için endekste geçtiğimiz hafta test ettiği 1122 seviyesi üzerinde kapanışlar görmediğimiz sürece yükselişlere temkinli yaklaşmak gerektiğini düşünüyoruz. 1122 seviyesi yeniden geçilecek olur ise ilk olarak 1160 civarı gündeme gelebilir. Bu hafta gerçekleşecek TCMB toplantısı ve bunun piyasalara yansıması önemli olacaktır. Sürecin volatiliteyi artırabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

AKSA, BIMAS, BRISA, EREGL, SOKM

Gedik Yatirim Haftalik Hisse Onerileri – 17 21 Agustos 2020

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Gedik Yatırım Haftalık Teknik Bülten

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!