AKSA, ALARK, EREGL, TCELL, PGSUS, YATAS Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Düne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi günün ikinci yarısında gelen sert satışlarla % 1.26 kayıpla 1,542 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 35.7 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 28 hisse değer kazandı, 71 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 6.99 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda yatay bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

ABD tahvil faizlerindeki yükseliş sürerken, 10 yıllık tahvil faizi %1.30 seviyesini gördü. Küresel hisse piyasalarında ise yatay bir seyir izleniyor. Daha önce de faizlerdeki bu yükselişin toparlanma fiyatlaması olarak görülmesi gerektiğini belirtmiş ancak %1.25 üzerinde riskli varlıklar için baskı faktörü olabileceğine değinmiştik. Dün yaşanan dalgalanmanın da sebebinin bu olduğunu düşünüyoruz. Ons altının $1,800 seviyesine altına, Euro/Dolar paritesinin de 1.21 altına geldiği bu ortamda, tahvil faizlerinin seyri yakından izlenmeli. Hisse piyasaları için şu anda negatif bir durum oluşmazken, faizlerin yüksek kalması gelişmekte olan ülke piyasalarındaki iyimserliği törpüleyebilir. Bugün ABD’de sanayi üretimi, kapasite kullanım oranı, ÜFE ve FED toplantı tutanakları yayınlanacak. Piyasalar için öğleden sonra çok daha hareketli olacaktır.

BIST-100 endeksinin güne hafif satıcılı başlamasını bekliyoruz. Dünkü dalgalanmanın ardından 1,550-1,525 desteklerinin altına gelen endekste kapanış tepki alımlarıyla 1,542 seviyesinden gerçekleşse de 1,550 aşılmadıkça temkinli kalmayı öneriyoruz. Kısa vadede dünkü hareketin ardından risk azaltmayı öneriyor, 1,525 desteğini ise zarar-kes seviyesi olarak takip ediyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne hafif satıcılı başlamasını bekliyoruz. Dünkü dalgalanmanın ardından 1,550-1,525 desteklerinin altına gelen endekste kapanış tepki alımlarıyla 1,542 seviyesinden gerçekleşse de 1,550 aşılmadıkça temkinli kalmayı öneriyoruz.
 Kısa vadede dünkü hareketin ardından risk azaltmayı öneriyor, 1,525 desteğini ise zararkes seviyesi olarak takip ediyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından yukarı yönlü tepki hareketi görmemiz halinde 1.630 ve 1.640 seviyelerini direnç olarak takip ediyor olacağız. Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.610 ve 1.600 seviyelerini kısa vadede ilk destek seviyeleri olarak izliyoruz.
 Yükselişlerin devamı açısından 1.655 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlanmasını önemli buluyoruz.

AKSA, ALARK, EREGL, TCELL, PGSUS, YATAS

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 17022021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (17.02.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKSA, ALARK, EREGL, TCELL, PGSUS, YATAS Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*