fbpx

AKGRT, BIMAS, HEKTS, TATGD Hisse Önerileri ve Yorumları

hisse-onerileri-10.jpg
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne zayıf bir seyirle başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında da satıcılı seyretti ancak gün sonunda gelen tepki alımlarıyla 1,384 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 28 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 31 hisse değer kazandı, 69 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.66 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda zayıflık devam ediyor.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!

Küresel piyasalar haftaya, İngiltere’de görülen mutasyona uğramış virüs (varyant) sebebiyle, negatif başladı. Avrupa seansında hisse piyasalarının %3 civarında değer kaybettiği izlendi, ABD’de ise satışlar nispeten sınırlı kaldı. Özellikle Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) ortaya çıkan yeni varyantın aşı gelişmelerini etkilemeyeceğini açıklaması üzerinde piyasalarda kısmi toparlanma izlendi. Öte yandan ABD’de bir süredir gündemi meşgul eden ve son olarak Temsilciler Meclisi’nden geçen 900 milyar dolarlık destek paketi Senato’da da kabul edildi. Bununla beraber ons altın fiyatlarında yükseliş izlendi. Mutasyona uğramış olan virüsün aşıyı etkileyebileceği beklentisi ABD dolarını yukarı yönlü desteklemişti, destek paketi sonrasında bu eğilimin yeniden eskiye döndüğünü görüyoruz. DSÖ açıklamaları sonrasında özellikle Avrupa’da virüs gelişmelerini yakından takip etmek gerekmektedir. Nitekim ülkeler varyant ortaya çıkan bazı ülkelere uçuş yasağı getirmişti. Yıl sonuna yaklaşırken Noel tatili öncesinde düşük hacimli ve riskin yeniden arttığı bir döneme giriyoruz. Bu nedenle dalgalanmalara karşı temkinli olmayı öneriyoruz, TL varlıklarda ise pozitif ayrışmanın sürmesini bekliyoruz.

BIST-100 endeksinin güne yatay başlamasını bekliyoruz. Endekste dün kapanışa doğru görülen tepki alımlarını pozitif buluyoruz, akşam seansında da hareketin devam ettiğini görüyoruz. Bu aşamada 1,375 seviyesini destek ve zarar-kes seviyesi olarak izlemeye devam ediyoruz. 1,390-1,395 ise ilk direnç bölgesi olarak takip edilebilir. Salgının son seyri ile küresel kısıtlamaların artırıldığı bu ortamda yeniden gıda perakendesi sektörünün ön plana çıkmasını bekliyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay başlamasını bekliyoruz. Endekste dün kapanışa doğru görülen tepki alımlarını pozitif buluyoruz, akşam seansında da hareketin devam ettiğini görüyoruz. Bu aşamada 1,375 seviyesini destek ve zarar-kes seviyesi olarak izlemeye devam ediyoruz. 1,390-1,395 ise ilk direnç bölgesi olarak takip edilebilir.
 Salgının son seyri ile küresel kısıtlamaların artırıldığı bu ortamda yeniden gıda perakendesi sektörünün ön plana çıkmasını bekliyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Dün güne satıcılı başlayan kontratta akşam saatlerinde 1.510-1.520 bölgesinden tepki alımları gerçekleşti. Kontratın güne yatay seyir ile başlamasını bekliyoruz. Açılışın ardından alımların devam etmesi halinde 1.550 ve 1.570 seviyelerini direnç olarak takip ediyor olacağız.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.520 ve 1.510 seviyeleri destek olarak takip edilmelidir.

AKGRT, BIMAS, HEKTS, TATGD

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (22.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğrenin

AKGRT, BIMAS, HEKTS, TATGD Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!