AKGRT, ARCLK, DOHOL, KRDMD, MAVI, TTKOM, VESBE, YATAS Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Düne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi, günün geri kalanında yatay seyretti ve günü 1,565 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 31.2 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 55 hisse değer kazandı, 40 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.46 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda yatay bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

ABD’de yeni Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen’ın Kongre’deki sunumu fiyatlamalar üzerinde etkili olurken, hisse endeksleri özellikle teknoloji hisseleri ile yükseldi. Netflix kullanıcı sayısındaki artış ve hisse geri alım programı sebebiyle %10’dan fazla artış kaydederken, Nasdaq %1.5, S&P500 ise %0.8 arttı. Asya ve Avrupa piyasalarında ise karışık bir seyir izlendi. Çin merkez bankası beklentilere paralel şekilde faizi sabit bıraktı. ABD’de, Janet Yellen, Kongre’deki onay sunumunda Biden’ın sunduğu büyük teşvik paketine ihtiyaç olduğunu belirtirken, ABD dolarının değerinin ise piyasada oluşması gerektiğinin altını çizdi. Rekabet gücünü artırmak amacıyla zayıf dolar hedeflemeyi uygun görmediğini ifade eden Yellen’dan sonra ABD dolar endeksinin hafif değer kaybettiğini izledik. ABD’de özellikle son dönemde artan enflasyon beklentileri ve faiz oranları dikkat çekerken, reel faizin yeniden daralıyor olması kısa vadede ons altın adına pozitif değerlendirilebilir. Özetle piyasada halen mali teşvik paketi fiyatlamasının daha etkin olduğunu, ABD dolarına ilişkin ise yükselişin geçici olabileceğini düşünüyoruz. Yine de DXY için 91 seviyesini yakından izlemek gerekiyor. Bugün Avrupa’da enflasyon verileri açıklanacak ancak asıl veri akışı yarın hızlanacak. Yarınki TCMB ve ECB toplantıları piyasaların odak noktası olacaktır.

BIST-100 endeksinin güne hafif satıcılı bir seyirle başlamasını bekliyoruz. Teknik olarak gücünü koruyan endekste 1,570-1,600 direnç seviyeleri iken, 1,550-1,540 ve 1,525 destek seviyeleri olarak takip edilebilir. Endekste 1,540 üzerinde kalındıkça pozisyonlar korunabilir. 4.çeyrek bilanço fiyatlamalarının başladığı şu dönemde, finansalları güçlü gelmesi beklenen, demir-çelik, sigorta, beyaz eşya sektörleri tercih edilebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne hafif satıcılı bir seyirle başlamasını bekliyoruz. Teknik olarak gücünü koruyan endekste 1,570-1,600 direnç seviyeleri iken, 1,550-1,540 ve 1,525 destek seviyeleri olarak takip edilebilir. Endekste 1,540 üzerinde kalındıkça pozisyonlar korunabilir.
 4.çeyrek bilanço fiyatlamalarının başladığı şu dönemde, finansalları güçlü gelmesi beklenen, demir-çelik, sigorta, beyaz eşya sektörleri tercih edilebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından alımların devamını görmemiz halinde 1.715 ve 1.725 seviyelerini direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.725 üzerinde 1.750 ve 1.770 seviyeleri hedef haline gelebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.700-1.690 ve 1.675 destek seviyeleri olarak izlenmelidir

AKGRT, ARCLK, DOHOL, KRDMD, MAVI, TTKOM, VESBE, YATAS

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 20012021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (20.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKGRT, ARCLK, DOHOL, KRDMD, MAVI, TTKOM, VESBE, YATAS Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*