AKGRT, ALGYO, AKSEN, BIMAS, KCHOL, TKFEN, ULKER, PGSUS, SISE Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne tepki alımlarıyla başlayan BIST-100 endeksi, ilk yarıda satıcılı seyretse de günün ikinci yarısında toparlandı ve günü %0.28 artışla 1,569 seviyesinde kapattı. İşlem hacmi 29.9 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 56 hisse değer kazandı, 42 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.40 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda pozitif bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

ABD’de 46. Başkan Joe Biden’ın yemin töreni takip edilirken, güçlü bilançolarla beraber hisse endekslerinde de yükseliş görüldü. Özellikle teknoloji hisselerindeki yükseliş dikkat çekerken, Netflix, Disney, Procter & Gamble ve Morgan Stanley gibi hisselerde de güçlü performans izlendi. ABD’de mali teşvik paketine ilişkin haber akışı, Janet Yellen açıklamalarından sonra daha da yakından takip edilmeli. Küresel piyasalarda genel olarak iyimserlik sürerken, dolar endeksindeki seyir ilgi çekici. 91 seviyesinin altında işlem gören endekste son gelişmelere rağmen gerilemelerin sınırlı kalması dikkat çekici. Bu aşamada 91 seviyesini önemsiyoruz ve aşılması halinde risk azaltmak gerektiğini düşünüyoruz. Dün Avrupa’da açıklanan enflasyon verileri beklentilere paralel gerçekleşirken, bugünkü ECB toplantısının sakin geçmesini bekliyoruz. Öte yandan içeride de TCMB faiz kararı odak noktası olacak. Genel piyasa beklentisi gibi TCMB’nin politika faizinde bir değişikliğe gitmesini beklemiyoruz. Dışsal faktörler mevcut eğilimini sürdürürse, TL varlıkların gücünü korumasını bekliyoruz.

BIST-100 endeksinin güne pozitif açılış yapmasını bekliyoruz. Teknik olarak gücünü koruyan endekste 1,550-1,540 destek bölgesi iken 1,580 ve 1,600 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. Kısa vadede 1,540 orta vadede ise 1,500 seviyesini zarar-kes seviyesi olarak izliyoruz. Sektörel bazda, 4.çeyrek bilanço fiyatlamalarının başladığı şu dönemde, demir-çelik, sigorta, beyaz eşya ve enerji sektörleri tercih edilebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif açılış yapmasını bekliyoruz. Teknik olarak gücünü koruyan endekste 1,550-1,540 destek bölgesi iken 1,580 ve 1,600 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. Kısa vadede 1,540 orta vadede ise 1,500 seviyesini zarar-kes seviyesi olarak izliyoruz.
 Sektörel bazda, 4.çeyrek bilanço fiyatlamalarının başladığı şu dönemde, demir-çelik, sigorta, beyaz eşya ve enerji sektörleri tercih edilebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından alımların devamını görmemiz halinde 1.725 seviyesini direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.725 üzerinde 1.750 ve 1.780 seviyeleri hedef haline gelebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.700-1.690 ve 1.675 destek seviyeleri olarak izlenmelidir.

AKGRT, ALGYO, AKSEN, BIMAS, KCHOL, TKFEN, ULKER, PGSUS, SISE

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 21012021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (21.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKGRT, ALGYO, AKSEN, BIMAS, KCHOL, TKFEN, ULKER, PGSUS, SISE Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*