fbpx

AKBNK, SISE ve SAHOL için Destek ve Direnç Seviyeleri!

hisse-onerileri-9.jpg
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
hisse-onerileri.jpg

Teknik Strateji

Güne alıcılı bir seyirle başlayan BIST100 endeksi günün geri kalanında zayıf seyretti %0.53 düşüşle, 1,402 kapanış yaptı. İşlem hacmi 14.1 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 48 hisse değer kazandı, 49 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken, sabah saatlerinde dolar/TL 8.67 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda hafif pozitif bir hava hakim.

Geçen haftaki sert satışların ardından hafta başından bu yana değer kazanan küresel hisse endekslerinde dün soluklanma izlendi. ABD’de Nasdaq hafif yükselişle rekor tazelerken, Dow ve S&P500 endeksleri yatay seyretti. Asya-Pasifik endekslerinde ise karışık bir seyir izleniyor. Dün açıklanan PMI verileri küresel çapta toparlanmanın gücünü teyit ederken, özellikle Avrupa’da yükselişin devam ettiğini gördük. ABD’de ise veriler rekor seviyede gerçekleşse de hizmet PMI’da yavaşlama görüldü. Piyasada FOMC sonrasında, FED üyelerinin açıklamaları da çoğunlukla şahin tarafta yer alıyor ancak özellikle oy hakkı bulunmayan üyelerin daha şahin tarafta yer aldığını görüyoruz. Bugün ABD’de açıklanacak olan haftalık işsizlik başvuruları bu açıdan takip edilebilir. İçeride ise NATO sonrasında ülkeler arası ilişkilerin fiyatlamaları daha fazla etkilediğini görüyoruz. Özellikle 24-25 Haziran’da yapılacak olan AB Liderler Zirvesi öncesinde, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in göçmenler konusunda Türkiye’ye daha çok destek açıklaması olumlu değerlendirilebilir. Öte yandan TCMB kaynaklarına göre başta Azerbaycan olmak üzere Malezya, İngiltere gibi ülkelerle swap anlaşması görüşmeleri devam ediyor. Bugün içeride güven endeksleri ve TCMB toplantı tutanakları yayınlanacak.

BIST-100 endeksinin güne yatay başlamasını bekliyoruz. Önceki gün kısa vadeli alçalan trendini aşmayı başaran endeksin dün yeniden yavaşladığını gördük, 1,430 direnci altında dalgalanma sürüyor. Bu aşamada 1,400-1,388 ve 1,375 destek seviyeleri iken 1,410-1,430 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. 1,430 aşılmadıkça temkinli duruşumuzu koruyoruz ancak özellikle bankacılık endeksini yakından izliyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay başlamasını bekliyoruz. Önceki gün kısa vadeli alçalan trendini aşmayı başaran endeksin dün yeniden yavaşladığını gördük, 1,430 direnci altında dalgalanma sürüyor. Bu aşamada 1,400-1,388 ve 1,375 destek seviyeleri iken 1,410-1,430 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. 1,430 aşılmadıkça temkinli duruşumuzu koruyoruz ancak özellikle bankacılık endeksini yakından izliyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta yukarı yönlü hareketlerin devamı durumunda 1.530 seviyesini ilk direnç olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde 1.545 ve 1.550 direnç seviyelerini takip ediyor olacağız. Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.510-1.500 ve 1.490 destek seviyeleri olarak izlenebilir.

AKBNK Destek ve Direnç Seviyeleri

AKBNK Hisse Senedi için Destek Seviyeleri;

  • 5,30 – 5,27

AKBNK Hisse Senedi için Direnç Seviyeleri;

  • 5,40 5,47

SISE Destek ve Direnç Seviyeleri

SISE Hisse senedi için Destek Seviyeleri:

  • 7,95 – 7,88

SISE Hisse Senedi için Direnç Seviyeleri:

  • 8,08 -8,14

SAHOL Destek ve Direnç Seviyeleri

SAHOL Hisse senedi için Destek Seviyeleri:

  • 9,17 – 9,06

SAHOL Hisse senedi için Direnç Seviyeleri:

  • 9,41 – 9,54

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKBNK, SISE ve SAHOL için Destek ve Direnç Seviyeleri! yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!