AKBNK, IPEKE, TRCAS Hisse Önerileri ve Yorumları

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST-100

BIST100 endeksi dün günü, %0,90 oranında yükseliş ile 1.417 puandan tamamladı. Endeksin günlük hareket bandı 1.409-1.420 aralığında gerçekleşti. Bankacılık endeksi günü hafif artı ile kapatırken, Sınai endeks ise %1,25 oranında yükselişle günü kapattı. Hafta başında 1.368 puanda destek bulmasının ardından başlayan yükselişin etkisi dün 1.420 puana kadar sürdü. Endekste 1.405 puana yükselen 5 günlük AO’sı üzerinde kapanışların devam etmesi halinde pozitif görüntünün devam etmesini beklemekteyiz. Endekste 1.420-1.425 direnç bölgesi ve son üç aylık işlemlerden oluşan yükselen kanalın üst bandı ise 1.440-1.450 bölgesinin hedefte olduğunu düşünmekteyiz. Kısa vadeli teknik göstergelerin aşırı alım bölgesine yaklaştığını, orta vadeli göstergesi MACD’nin de alım konumunu sürdürdüğünü görmekteyiz.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

Endeks dolar bazında günü 1,85 centten kapattı. Endeksin 200 haftalık AO’sı 1,80 cent üzerine yerleşmesi halinde Asya piyasaları bu sabah çoğunlukla alıcılı seyrederken, ABD vadelileri, hafif artıda seyrediyor. Bugün Noel Arefesi olması sebebiyle yurtdışında önemli bir veri akışı bulunmazken, yurtiçinde yılın son para politikası toplantısı piyasaların odağında olacak. Piyasa beklentisi toplantıda 150 baz puan faiz artışı kararı çıkacağı yönünde. BİST100 endeksinde güne pozitif bir başlangıç ve gün içinde piyasa beklentisini karşılayan bir Merkez Bankası kararı halinde yükseliş ivmesinin artmasını bekliyoruz1,92 ve 2,00 cent dirençlerinin hedeflenebileceğini düşünmekteyiz. Asya piyasaları bu sabah çoğunlukla alıcılı seyrederken, ABD vadelileri, hafif artıda seyrediyor. Bugün Noel Arefesi olması sebebiyle yurtdışında önemli bir veri akışı bulunmazken, yurtiçinde yılın son para politikası toplantısı piyasaların odağında olacak. Piyasa beklentisi toplantıda 150 baz puan faiz artışı kararı çıkacağı yönünde. BİST100 endeksinde güne pozitif bir başlangıç ve gün içinde piyasa beklentisini karşılayan bir Merkez Bankası kararı halinde yükseliş ivmesinin artmasını bekliyoruz.

VIOP30 Yakın Vade Kontratı

VIOP30 Yakın Vade Kontratı, günü 1.575 uzlaşma fiyatından pozitif görünümlü olarak kapattı. Kontratta günlük hareket bandı 1.556-1.578 aralığında gerçekleşti. Kontratta son iki gündür artan yükselişin etkisi ile dün en yüksek 1.578 puan test edildi. Orta vadeli yükselen kanal üst bandı 1.600 civarını hedefleyen Kontratın, 1.560’a yükselen 5 günlük AO’sı üzerinde, bu hedefe doğru ilerleyeceğini düşünmekteyiz. Orta vadeli görüntünün olumlu olması nedeniyle olası satışlarda destek noktalarından tepki gelmesini beklemekteyiz.

AKBNK, IPEKE, TRCAS

Piramit Menkul Hisse Onerileri – 24122020

Kaynak: Piramit Menkul Teknik Analiz Bülteni – (24.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

AKBNK, IPEKE, TRCAS Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*