AKBNK, GARAN, TTKOM, CCOLA, KRDMD Hisse Önerileri – (16.11.2020)

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST100 endeksi, gün içinde gücünü korudu ve haftanın son işlem gününü %1.5 artışla 1,291 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 31.4 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 84 hisse değer kazandı, 15 hisse ise değer kaybetti. Risk primi CDS 400 seviyesinin altına gelirken, Dolar/TL’de de 7.67 etrafında dalgalanma izleniyor. Sabah saatlerinde yurtdışı vadeli piyasalarda ise pozitif bir görünüm hakim.

Geçtiğimiz hafta aşı gelişmeleriyle iyimser fiyatlanan küresel hisse piyasalarında bu haftaya da pozitif başlıyoruz. Daha önce artan vaka sayılarına karşı kısıtlama önerisinde bulunan Biden’ın danışmanlarından ulusal bir kapatma olmayacağı açıklamaları piyasaları destekliyor. Öte yandan Asya-Pasifik ülkeleri arasında imzalanan ticaret anlaşması da piyasalarda oldukça pozitif fiyatlanıyor. Henüz resmi olmasa da seçilmiş ABD başkanı Biden’ın da bu tip ticaret anlaşmalarına sıcak baktığı biliniyor. Küresel ölçekte artan vaka sayıları ve buna bağlı olarak artırıla kısıtlama önlemlerine rağmen, aşı gelişmeleri, ticaret anlaşmaları ve merkez bankalarının desteğe devam edeceği beklentileri piyasaları etkiliyor. Özellikle petrol fiyatlarındaki yükseliş bu açıdan olumlu ve talep beklentilerine bağlanabilir. Piyasalarda haftanın devamında ABD ve Türkiye’de kritik gelişmeler mevcut ancak bugün veri akışı sakin. Öte yandan bugün Biden ve yardımcısı Kamala Harris uzun vadeli büyüme ve ekonomik planlarını açıklayacak. Bu planlar sonrasında sektörel fiyatlamalar öne çıkabilir. BIST-100 endeksinin güne pozitif başlangıç yapmasını bekliyoruz.

BIST100 endeksinde kısa ve orta vadeli görünüm oldukça güçlü. Bu aşamada hareketin devamını bekliyoruz. 1,300-1,325 ve 1,350 direnç seviyeleri iken 1,275-1,265 destek seviyeleri olarak takip edilebilir. 19 Kasım PPK öncesinde TL varlıklarda iyimserliğin devamını bekliyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif başlangıç yapmasını bekliyoruz. BIST100 endeksinde kısa ve orta vadeli görünüm oldukça güçlü. Bu aşamada hareketin devamını bekliyoruz. 1,300-1,325 ve 1,350 direnç seviyeleri iken 1,275-1,265 destek seviyeleri olarak takip edilebilir.
 19 Kasım PPK öncesinde TL varlıklarda iyimserliğin devamını bekliyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Geçtiğimiz haftayı hızlı bir yükseliş ile 1.468 seviyesinden kapatan Aralık vade endeks kontratında yükseliş hareketinin devamını bekliyoruz. Hareketin devamı halinde önümüzdeki dönem 1.500 ve 1.545 teknik hedef seviyeleri olarak izlenebilir. 1.488 ilk direnç seviyesi olarak takip edilmelidir.
 1.440 ve 1.400 seviyelerini ise kısa vadede destek olarak takip ediyor olacağız.

Günlük Hisse Beklentileri

AKBNK, GARAN, TTKOM, CCOLA, KRDMD, TAVHL, SISE, TCELL

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 16112020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKBNK, GARAN, TTKOM, CCOLA, KRDMD Hisse Önerileri – (16.11.2020) ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*