AKBNK, GARAN, TCELL, TTRAK, PGSUS, YATAS Hisse Önerileri ve Yorumları

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi 1,410 seviyesine kadar yükselse özellikle son saatlerde gelen satışlarla 1,392 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 33.6 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 38 hisse değer kazandı, 58 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.79 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda ise hafif pozitif bir seyir izleniyor.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

Küresel piyasalarda iyimserlik sürüyor. Haftanın en önemli gündem maddesi olan FED toplantısı ve sonrasındaki açıklamalar da piyasalardaki iyimserliği destekler nitelikte gerçekleşti. FED beklenildiği gibi faizleri değiştirmedi, varlık alım programında ise güncellemeye gitmedi. Bu açıdan baktığınızda varlık alım programında değişiklik bekleyen kesim adına hayal kırıklığı gibi görülse de, Powell’ın basın toplantısı oldukça güvercin geçti. Powell, salgın öncesine dönüşün zaman alacağını ancak bu zamana kadar da ellerinde tüm imkanları kullanmaya hazır olduklarını ifade etti. Öte yandan hala sonuçlanamayan mali destek paketi görüşmelerine de gönderme yaparak, özellikle istihdam konusunda “gerçek” yardıma ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi. Ekonomik tahminlerde ise yukarı yönlü revizyon gerçekleşti. Üyeler 2023’e kadar bir faiz artırımı öngörmüyor. Son dönemde artan enflasyon beklentilerine karşın, FED’in enflasyon beklentisi de bir süre daha %2’nin altında kalınacağı şeklinde. Ayrıca aşı gelişmeleri ile ilgili de 2021 yılının ilk çeyreğinden sonra belirgin şekilde etkilerini görebileceğimiz ifade edildi. Bu gelişme sonrasında ABD doları önce dalgalı seyretse de değer kaybı sürdü. Genel olarak riskli varlıklarda ve Euro/Dolar paritesinde yükselişin sürmesi beklenebilir. Altın fiyatlarında ise özellikle mali teşvik paketi gelişmeleri yakından izlenmeli. Nitekim henüz tamamen anlaşılmasa da, istihdam konusundan nispeten küçük bir paket konusunda uzlaşılmış görünüyor. İçeride de dün TCMB başkanı Naci Ağbal’ın 2021 Para Politikası sunumu takip edildi. Sunumda sıkı duruşun kararlılıkla korunacağı ve enflasyonla mücadelenin devam edeceği belirtildi. Genel olarak sunumun etkilerini hem kredibilite hem de öngörülebilirlik anlamında pozitif görüyoruz, nitekim TL’de de değer kazancı izliyoruz.

BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görünümü güçlü olan endekste 1,400-1,430 direnç, 1,385-1,375 ise destek olarak izlenebilir. Yatırımcılara 1,375 zarar-kes seviyesi olmak kaydıyla pozisyonlarını korumalarını öneriyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görünümü güçlü olan endekste 1,400-1,430 direnç, 1,385-1,375 ise destek olarak izlenebilir.
 Yatırımcılara 1,375 zarar-kes seviyesi olmak kaydıyla pozisyonlarını korumalarını öneriyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratın güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Açılışın ardından yukarı yönlü hareketlerde 1.560 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.560 üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda kontratta 1.575 ve 1.600 seviyeleri hedef olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.540 ve 1.520 seviyeleri destek olarak takip edilmelidir.

AKBNK, GARAN, TCELL, TTRAK, PGSUS, YATAS

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 17122020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (17.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

AKBNK, GARAN, TCELL, TTRAK, PGSUS, YATAS Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*