AKBNK, GARAN, SAHOL, SISE, TTKOM, YATAS Hisse Yorumları ve Öneriler

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi gün içinde kar satışlarıyla geriledi ve haftanın son işlem gününü %0.4 artışla 1,124 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 21.3 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 60 hisse değer kazandı, 35 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL gün içinde 7.52 seviyelerine kadar gerilese de bu sabah saatlerinde 7.67 seviyesinden işlem görüyor. Yurtdışı vadeli piyasalar ise haftaya pozitif bir başlangıç yapıyor.

Geçtiğimiz hafta küresel hisse piyasalarında oldukça dalgalı bir seyir izledik. Nasdaq ay başından beri gerilerken geçen hafta tepki alımlarıyla pozitif tarafta kapattı. Ancak Dow ve S&P500 endeksinde zayıf bir görünüm izlendi. FED Başkanı Powell’ın atılabilecek her adımı attıklarına yönelik söylemi negatif karşılanırken, hükümet tarafında belirsizliğini koruyan mali teşvik paketi de piyasalar üzerinde baskı oluşturuyor. Haftaya başlarken, Çin’de beklentilerin üzerinde gerçekleşen sanayi üretimi verisinin özellikle Asya piyasalarını pozitif etkilediğini görüyoruz. İçeride ise TCMB faiz artırımının ardından BDDK’nın swap limitlerini yeniden yükseltmesi, normalleşme adımları çerçevesinde olumlu yansımıştı. Ancak Azerbaycan ile Ermenistan arasında süren çatışmaların sabah saatlerinde TL üzerinde de hafif baskı yarattığı görülüyor. Bugün veri takvimi sakin, ECB Başkanı Lagarde’ın konuşması ve ABD’de Dallas FED imalat endeksi takip edilebilir.

BIST-100 endeksinin güne hafif satıcılı başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görüşümüzü korumakla beraber, 1,115-1,100 destek seviyelerini önemsiyoruz. Endekste 1,125 seviyesini ise strateji belirlemek adına referans kabul ediyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne hafif satıcılı başlamasını bekliyoruz.
 Kısa vadeli teknik görüşümüzü korumakla beraber, 1,115-1,100 destek seviyelerini önemsiyoruz.
 Endekste 1,125 seviyesini ise strateji belirlemek adına referans kabul ediyoruz.

BIST-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta yukarı yönlü hareketin devamı halinde 1.268-1.275 ve 1.285 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir.
 Olası satışlarda ise 1.261-1.255 ve 1.250 kısa vadede destek seviyeleri olarak izlenmelidir.
 1.250-1.255 bölgesinin üzerinde kalınmasını yükselişlerin devamı için önemli görüyoruz.

Günlük Hisse Beklentileri

AKBNK, GARAN, SAHOL, SISE, TTKOM, YATAS

vakif yatirim gunluk hisse onerileri 28 092020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni– (28.09.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKBNK, GARAN, SAHOL, SISE, TTKOM, YATAS Hisse Yorumları ve Öneriler ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*