AKBNK, GARAN, HALKB, ISCTR, TSKB, VAKBN, YKBNK Hisse Önerileri

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne sınırlı pozitif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde 1.336,14 ile yeni tarihi zirve test etse de bankacılık hisseleri öncülüğünde gelen güçlü kar satışlarıyla kazançlarını geri vererek günü %0,73 düşüşle 1.314,25’den kapattı. TL haftaya değer kaybı ile başlarken, günü %3 üzeri güçlü değer kaybı ve negatif ayrışma ile tamamladı. Kurdaki yükselişin güçlenmesiyle son iki haftada sert yükseliş gerçekleştiren bankacılık endeksinde güçlü kar satışları gerçekleşti. Bankacılık endeksi günü %3,46 ile negatif ayrışma ile kapatırken, Sınai endeks %0,95 yükselişle pozitif ayrıştı. Libya’ya giden Türk bandıralı bir geminin Alman deniz kuvvetleri tarafından aranması iki ülke arasında gerginliğe neden olduğu haberleri, dün TL varlıklarda oluşan satışlarda etkili oldu. Yurtdışı borsalarda ise risk alma iştahı aşının kısa sürede dağıtılacağı beklentisiyle devam ederken, yurtdışı borsalar günü yükselişlerle kapattı.

Kurlardaki yükselişin devamı durumunda BIST’te tepki alımı denemeleri oluşsa da bankacılık hisseleri öncülüğünde kar satışlarının devam etmesi beklenmektedir. BIST’te üç haftalık sert yükseliş sonrası kar satışlarının banka hisseleri öncülüğünde kısa vadede devam edebileceği düşülmektedir. Kurda geri çekilme yaşanması durumunda ise banka hisselerinde tepki alımları oluşabilir. CDS’ler iki haftalık güçlü gerileme sonrası hafif yükselerek günü 387 seviyelerinden kapattı. Bugün Almanya’da açıklanacak büyüme ve ifo endeksi verileri takip edilecek. ABD’de ise açıklanacak tüketici güven endeksi günün önemli verisi olacak. Zayıf veriler yurtdışı borsalarda kar satışlarına neden olabilir. BIST kapanışına göre ABD vadelileri güçlü alıcılı seyrediyor. Asya borsalarında ise genel olarak pozitif seyir var. Endeksin pozitif eğilimle başlaması bekleniyor. Ancak endekste tepki alımları gün içinde devam etse de yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılması ve kısa vadede kar satışlarının aralıklarla devam etmesi beklenmektedir.

AKBNK, GARAN, HALKB, ISCTR, TSKB, VAKBN, YKBNK

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 24112020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (24.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKBNK, GARAN, HALKB, ISCTR, TSKB, VAKBN, YKBNK Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*