AKBNK, GARAN, EREGL, PETKM, TUPRS, SAHOL, TCELL Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne pozitif başlangıçla 1,550 direnci üzerinde başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında bu seviye üzerinde tutunamadı ve günü %0.2 artışla 1,547 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 27.1 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 54 hisse değer kazandı, 43 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.05 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda yatay-pozitif bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Dün yurtdışı piyasalarda dalgalı bir seyir izlendi. ABD’de hisse endeksleri güçlü bilançolar ve teşvik paketi beklentisiyle pozitif başlangıç yapsa da, gün içinde enflasyon verisinin zayıflığının da etkisiyle negatif tarafta kapanış yaptı, Avrupa piyasaları da benzer hareket etti. Bugün Çin piyasaları yeni yıl tatili sebebiyle kapalı ancak Asya piyasalarında pozitif bir seyir izliyoruz. Dün ABD’de FED Başkanı Powell, istihdam piyasası güçlü olmaktan oldukça uzak ifadesini kullanırken, tam iyileşme için mali destek ihtiyacını da yineledi. Öte yandan bilanço büyüklüğü konusunda ise gerçek enflasyon artışının görülmesi gerektiğinden bahsetti. Bu durumda dün açıklana Ocak ayı ABD enflasyonunu da düşündüğümüzde, her ne kadar beklentiler yükseliyor olsa da, FED’in bu konuda bir adım atma noktasından uzak olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla hisse pozitif, dolar negatif ortamın korunduğunu düşünüyoruz. Bugün Asya piyasaları tatil, dışarıda gündem sakin. İçeride ise Aygaz, Tüpraş ve Erdemir finansalları bekleniyor.

BIST-100 endeksinin güne pozitif başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadeli hedefimiz olan 1,550 seviyesine gelen endekste bu bölgede yaşanan dalgalanma normal. Bu aşamada 1,530-1,518 ve 1,500 destek seviyeleri, 1,550 üzerinde 1,570-1,600 bölgesi ise direnç olarak takip edilebilir. Emtia ve telekomünikasyon sektör hisseleri tercih edilebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadeli hedefimiz olan 1,550 seviyesine gelen endekste bu bölgede yaşanan dalgalanma normal. Bu aşamada 1,530-1,518 ve 1,500 destek seviyeleri, 1,550 üzerinde 1,570-1,600 bölgesi ise direnç olarak takip edilebilir.
 Emtia ve telekomünikasyon sektör hisseleri tercih edilebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından yukarı yönlü hareketin devamını görmemiz halinde 1.660 ve 1.675 seviyelerini direnç olarak takip ediyor olacağız. Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.650 – 1.630 ve 1.620 seviyelerini kısa vadede ilk destek seviyeleri olarak izliyoruz.
 Yükselişlerin devamı açısından 1.650 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlanmasını önemli buluyoruz.

AKBNK, GARAN, EREGL, PETKM, TUPRS, SAHOL, TCELL

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 11022021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (11.02.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKBNK, GARAN, EREGL, PETKM, TUPRS, SAHOL, TCELL Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*