AKBNK, GARAN, EKGYO, TUPRS, THYAO Hisse Önerileri

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST100 endeksi gün içinde oldukça güçlü bir yükseliş yaşadı ve %3.3 artışla 1,231 seviyesinden kapandı. İşlem hacmi 24.6 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 72 hisse değer kazandı, 27 hisse ise değer kaybetti. Sabah saatlerinde yurtdışı vadeli piyasalarda kar satışları izleniyor.

Küresel piyasalarda haftanın ilk işlem gününde ciddi bir ralli havası yaşandı. ABD seçimlerinin piyasaları sevindiren sonuçlarının ardından, aşı gelişmeleri yükselişi hızlandırdı. Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen coronavirüs aşısının enfeksiyonu yüzde 90’dan fazla önlediği açıklandı. Bu haberlerin ardından bu şirketlerin hisselerinde hızlı yükseliş izlendi. Özellikle salgından kötü etkilenen havacılık, turizm, enerji ve mali sektör hisselerinde güçlü performans görüldü. Aşı haberlerine bağlı olarak risk algısı güçlendi. ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde ve ABD dolarında yükseliş, ons altında ise düşüş gözlendi. İçeride ise TCMB’nin yeni başkanı Naci Ağbal yazılı bir açıklama yaptı. Ağbal açıklamasında fiyat istikrarı için tüm araçların kararlılıkla kullanılacağını, iletişimin güçlendirileceğini belirtti. Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Berat Albayrak yerine Lütfi Elvan atandı. Bu gelişmelerle beraber içeride TL’nin oynaklığının azalmasını ve yurtdışına bağlı seyrin devam etmesini bekliyoruz. TCMB’nin 19 Kasım toplantısı ise önemini koruyor.

BIST-100 endeksinin güne hafif satıcılı başlamasını bekliyoruz. Teknik olarak görünüm hala güçlü, 1,225 destek haline geldi, 1,215 ise diğer destek seviyesi olarak izlenebilir. 1,245 ise ana direnç olarak takip edilebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne hafif satıcılı başlamasını bekliyoruz.
 Teknik olarak görünüm hala güçlü, 1,225 destek haline geldi, 1,215 ise diğer destek seviyesi olarak izlenebilir. 1,245 ise ana direnç olarak takip edilebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Aralık vade kontratı haftaya sert yükselişle başladı ve günü 1.379 seviyesinden kapattı. Yeni TCMB Başkanı Ağbal’ın piyasaya verdiği mesajlar olumlu algılanırken, virüse karşı geliştirilen aşı çalışmalarıyla ilgili haber akışı da endekslere pozitif yansıdı.
 Kontratta yukarı yönlü hareketin sürmesi halinde 1.390 ve 1.410 seviyelerini direnç, 1.370 ve 1.355’i ise destek olarak takip ediyor olacağız.

Günlük Hisse Beklentileri

AKBNK, GARAN, EKGYO, GSDHO, TUPRS, THYAO, YATAS

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 10112020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (10.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKBNK, GARAN, EKGYO, TUPRS, THYAO Hisse Önerileri ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*