fbpx

AKBNK, GARAN, CCOLA, EREGL, INDES, KAREL, SAHOL, VESBE Hisse Önerileri ve Yorumları

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Yılın son iş gününe yatay başlangıç yapan BIST100 endeksi gün içinde de yatay seyretti ve 1,476 seviyesinden kapanış yaptı. Böylelikle endeks 2020 yılında %28 yükseliş kaydetmiş oldu. İşlem hacmi 27.8 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 44 hisse değer kazandı, 48 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.37 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı piyasalarda ise yatay bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayın

Küresel piyasalar açısından gündem yeniden yoğunlaşıyor. ABD tarafında senato seçimleri yakından takip edilirken, yarınki seçim sonrasında Demokratların çoğunluğu sağlaması yeniden “mavi dalga” temasını destekleyecek ve piyasaları pozitif etkileyebilecek. Öte yandan 6 Ocak’ta da başkanın resmi şekilde açıklanması bekleniyor, bu koşullarda Trump ve destekçilerinin tepkisi merak konusu. Öte yandan aşı gelişmeleri de devam ediyor, Ocak ayı içinde sıklıkla takip edeceğimiz bir gündem olacak. Nitekim İngiltere’de AstraZeneca aşısı kullanılmaya başlayacak. Ekonomik veri tarafında ise Çin PMI verilerinde ivme kaybı izlendi. Bugün Avrupa ve ABD’de de Aralık ayı Markit PMI imalat endeksleri takip edilecek. İçeride ise Aralık ayı enflasyon verisi ön plana çıkıyor. Piyasa beklentisi aylık %0.95 seviyesinde bulunuyor.

BIST-100 endeksinin yılın ilk işlem gününe yatay bir seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görünüm halen güçlü buluyoruz ancak ivme kaybı ihtimalini de göz ardı etmiyoruz. Bu aşamada 1,470-1,460 ve 1,453 seviyeleri destek olarak izlenirken 1,480-1,500 seviyeleri direnç olarak takip edilebilir. Yatırımcılara kısa vadeli pozisyonlarını 1,453 zarar-kes seviyesi olmak üzere korumalarını öneriyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin yılın ilk işlem gününe yatay bir seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görünüm halen güçlü buluyoruz ancak ivme kaybı ihtimalini de göz ardı etmiyoruz.
 Bu aşamada 1,470-1,460 ve 1,453 seviyeleri destek olarak izlenirken 1,480-1,500 seviyeleri direnç olarak takip edilebilir. Yatırımcılara kısa vadeli pozisyonlarını 1,453 zarar-kes seviyesi olmak üzere korumalarını öneriyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından alımların devam etmesi halinde 1.675 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.675 üzerinde 1.700 ve 1.720 seviyeleri hedef olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.650 ilk destek iken, 1.620 ve 1.610 diğer destek seviyeleri olarak takip edilmelidir.

AKBNK, GARAN, CCOLA, EREGL, INDES, KAREL, SAHOL, VESBE

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni– (4.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKBNK, GARAN, CCOLA, EREGL, INDES, KAREL, SAHOL, VESBE Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!