fbpx

AKBNK, GARAN, ASELS, THYAO, TUPRS Hisse Önerileri – (12.11.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST100 endeksi gün içinde daha da güçlendi ve %2.9 artışla 1,279 seviyesinden kapanış yaptı. BIST100 endeksinde bu kapanış rekor hacimle yeni bir rekor olarak kaydedildi. İşlem hacmi 52 milyar TL gibi oldukça son işlem hacminin neredeyse iki katı olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 57 hisse değer kazandı, 40 hisse ise değer kaybetti. Sabah saatlerinde yurtdışı vadeli piyasalarda ise hafif satıcılı bir seyir hakim.

Küresel hisse piyasalarında fiyatlama temasında çok bir değişiklik yok. Aşı gelişmeleri piyasalar üzerinde etkisini kaybederken, sektörel geçişler sürüyor. Bu aşamada Nasdaq teknoloji endeksinin de tepki yükselişi yaptığını görüyoruz. ABD 10 yıllık tahvil faizleri %0.94’e gerilerken, hala geçtiğimiz aylara göre yüksek seviyede bulunuyor. Genel olarak fiyatlama eğilimi aynı şekilde sürerken, asıl değişimi içeride, TL varlıklarda izliyoruz. TCMB ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan gelen “piyasa dostu” açıklamaların ardından dün Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın da oldukça ılımlı, politikaları destekleyici ve piyasaları rahatlatıcı açıklamalar geldi. Ayrıca BDDK’nın da sabah saatlerinde swap limitlerinde esnemeye gitmesi, piyasada oluşan normalleşme ve sadeleşme beklentilerini destekledi. Bundan sonraki dönemde TCMB faiz kararı ve BDDK’nın aktif rasyo uygulamaları takip edilecek ancak TL lehine çok olumlu bir ortamın oluştuğunu düşünüyoruz ve uzun bir sürenin ardından yabancı yatırım kuruluşlarının da bu görüşe katıldığını görüyoruz. Bugün hatta bu hafta veri akışı daha sakin ancak, piyasalarda bugün FED-BoE-ECB başkanlarının açıklamaları takip edilecek.

BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz. Endeks orta vadeli ana direncini oldukça yüksek hacimle kırdı. Bu aşamada haftalık kapanışı önemsiyor olsak da mevcut teknik görünümün hareketin devamına işaret ettiğini düşünüyoruz. 1,270-1,255 destek seviyeleri iken 1,300-1,350 seviyelerini direnç olarak takip ediyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz. Endeks orta vadeli ana direncini oldukça yüksek hacimle kırdı. Bu aşamada haftalık kapanışı önemsiyor olsak da mevcut teknik görünümün hareketin devamına işaret ettiğini düşünüyoruz.
 1,270-1,255 destek seviyeleri iken 1,300-1,350 seviyelerini direnç olarak takip ediyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Aralık vade endeks kontratında yükseliş hareketi devam ediyor. Haftaya 1.311 seviyesinden başlayan kontratta dün 1.458 seviyesi test edilirken, kapanış 1.453 seviyesinden gerçekleşti.
 Kontratta yukarı yönlü hareketin sürmesini bekliyoruz. Hareketin devamı halinde önümüzdeki dönem teknik olarak 1.500 ve 1.545 seviyeleri hedef olarak izlenebilir. 1.410 ve 1.390 seviyelerini ise kısa vadede destek olarak takip ediyor olacağız.

Günlük Hisse Beklentileri

AKBNK, GARAN, ASELS, KCHOL, KRDMD, TAVHL, THYAO, TUPRS

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKBNK, GARAN, ASELS, THYAO, TUPRS Hisse Önerileri – (12.11.2020) ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!