AKBNK, EKGYO, GARAN, KCHOL Hisse Önerileri

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST100 endeksi günün ikinci yarısında sertleşen satışlarla günü %0.7 düşüşle 1,314 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 33.5 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 41 hisse değer kazandı, 55 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL 7.90 seviyesine kadar yükselirken, gösterge faiz %14.27 seviyesinden kapanış yaptı. Sabah saatlerinde yurtdışı vadeli piyasalarda pozitif bir hava izleniyor.

ABD’de hisse endeksleri haftaya pozitif başladı. Küresel ölçekte açıklanan PMI verileri Avrupa’da zayıflamaya işaret ederken, ABD adına ise güçlü gerçekleşti. Donald Trump’ın seçilmiş başkan Biden’a yönetimi devir sürecinde geçişi kolaylaştırma tavsiyesi pozitif fiyatlanırken, Biden’ın Hazine Bakanlığı için eski FED başkanı Janet Yellen’ı getireceği beklentisi de piyasalarda pozitif fiyatlandı. ABD’de teknoloji şirketleri geride kaldı, aşı gelişmeleri yoğunlaştıkça oluşan sektörel rotasyon fiyatlaması devam etti. Öte yandan içeride ise kar satışları izlendi. Bankacılık sektörü gerilerken, GYO sektöründe satın alma haberleri hisse fiyatlarına da yansıdı. Bugün içeride kapasite kullanım oranı ve güven endeksleri açıklanacak, Ayrıca bugün Hazine yarın 7 yıllık değişken ve 10 yıllık sabit kuponlu tahvil ihaleleri düzenleyecek. Özellikle 10 yıllık tahvilin talep miktarı, yabancı yatırımcı ilgisi açısından önemli bir gösterge olacak. Ay başından bu yana devam eden piyasa dostu söylem ve eylemler yabancı yatırımcı açısından da olumlu karşılanmıştı, bu ilginin seyri açısından bu ihale, mevcut enflasyon beklentilerinin iyileştiği ortamda önemli olacaktır. Almanya’da ise IFO güven endeksi ve nihai büyüme verisi yayınlanacak.

BIST-100 endeksinin bugüne tepki alımlarıyla başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli kar satışlarının 1,290 desteği üzerinde karşılanması olumlu. Bu aşamada 1,325 ilk direnç olmak üzere iyimserliğimizi koruyoruz. 1,290 seviyesini ise zarar kes seviyesi olarak önemsiyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin bugüne tepki alımlarıyla başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli kar satışlarının 1,290 desteği üzerinde karşılanması olumlu.
 Bu aşamada 1,325 ilk direnç olmak üzere iyimserliğimizi koruyoruz. 1,290 seviyesini ise zarar kes seviyesi olarak önemsiyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratın bugüne pozitif başlamasını bekliyoruz. 1.480 ve 1.488 ilk direnç seviyeleri olarak izlenebilir.
 1.452 ve 1.440 seviyeleri ise düşüşün devamı halinde destek olarak takip edilmelidir.

AKBNK, EKGYO, GARAN, KCHOL, KRDMD, TAVHL

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 24112020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (24.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKBNK, EKGYO, GARAN, KCHOL Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*