AKBNK, ARCLK, GARAN, EREGL, VESBE, YKBNK Hisse Önerileri ve Yorumları

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Düne alımlarla başlayan BIST100 endeksi gün içinde de gücünü korudu ve günü %1.1 artışla 1,522 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 34 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 60 hisse değer kazandı, 35 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.37 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı piyasalarda ise pozitif bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Küresel hisse piyasalarında ABD senato seçimleri sonrasında iyimserlik daha güçlenmişe benziyor. ABD’de hisse endekslerinde %1.5 artış izlenirken, Avrupa ve Asya piyasalarında da %1’e yakın yükselişler mevcut. Senatoda Demokratların çoğunluğu sağlaması teşvik paketi ve kamu harcamalarında artış beklentisiyle hisse piyasalarını pozitif etkilerken, ABD tahvil faizlerinde de enflasyon beklentileriyle beraber yükselişe sebep oluyor. Kısa vadede tahvil faizlerindeki yükselişi risk algısı açısından pozitif değerlendirsek de bu piyasanın daha yakından izlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Nitekim dün ABD’de açıklanan ISM hizmet verisi beklentilerin üzerinde gerçekleşirken, bugün açıklanacak olan tarımdışı istihdam verisinde beklentiler kötümser. 85 bin kişi olarak beklenen tarımdışı istihdamında beklentilerin üzerinde gelebilecek bir veri, hem hisse hem de tahvil piyasalarında pozitif fiyatlanabilir. İçeride ise TL varlıklarda güçlü seyir sürüyor. Bu aşamada yurtdışı piyasalardan biraz daha fazla etkilendiğimiz bir döneme girmiş olabiliriz. Dolayısıyla yurtdışında bir bozulma olmadıkça TL varlıklarda pozisyonların korunması gerektiğini düşünüyoruz.

BIST-100 endeksinin yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli zarar-kes seviyemizi 1,510 seviyesine revize ederken, 1,570 direnç hedefimiz korunuyor. Sektörel olarak bankacılık, beyaz eşya ve demir-çelik sektörü tercih edilebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli zarar-kes seviyemizi 1,510 seviyesine revize ederken, 1,570 direnç hedefimiz korunuyor.
 Sektörel olarak bankacılık, beyaz eşya ve demir-çelik sektörü tercih edilebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından alımların devam etmesi halinde 1.710 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.710 üzerinde 1.725 ve 1.750 seviyeleri hedef olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.690-1.675 ve 1.660 destek seviyeleri olarak izlenmelidir. 1.660 seviyesini kısa vadeli işlemler için zarar-kes seviyesi olarak takip ediyoruz.

AKBNK, ARCLK, GARAN, EREGL, VESBE, YKBNK

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 8012021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (8.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKBNK, ARCLK, GARAN, EREGL, VESBE, YKBNK Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*