fbpx

AKBNK, ARCLK, AKGRT, GARAN, EKGYO, TUPRS, YATAS Hisse Önerileri ve Yorumları

hisse-onerileri-10.jpg
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 endeksi gün içinde yükselişini sürdürdü ve %0.49 artışla 1,395 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 30.9 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 44 hisse değer kazandı, 49 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.82 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda ise yatay seyir izleniyor.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!

ABD hisse endeksleri 4 günlük gerilemenin ardından dün pozitif tarafta kapanış yaptı. Özellikle Apple’ın performansı ön plana çıktı, hisse dün %5’e yakın değer kazandı. Ayrıca, Pfizer-BioNtech ortak çalışması olan koronavirüs aşısı ABD’de ilk kez bir sağlık çalışanına uygulandı. Piyasalarda ABD senatosunda görüşülen mali teşvik paketi ve aşı gelişmeleri izlenmeye devam ediyor. Öte yandan Avrupa’da vaka sayılarındaki artışa karşı kısıtlamalar da genişletiliyor. Son olarak Londra’da 3.aşama önlemler uygulanmaya başladı. Buna göre, kapalı spor salonları hizmet veremeyecek, gerekli olmadığı sürece seyahat edilemeyecek, barlar ve restoranlar ancak paket servisi yapabilecek ve spor etkinlikleri düzenlenemeyecek. Bu önlemlerle beraber hali hazırda ivme kaybeden ekonomik göstergelerin daha da yavaşlaması beklenebilir. Ancak piyasalarda daha çok genişleyici politikalar fiyatlanmaya devam ediyor. Bu minvalde bugün FED faiz kararı ve ardından Powell’ın açıklamaları önemli olacak. ECB’nin varlık alımlarının tutarını ve süresini güncellemesiyle FED’e ilişkin beklentiler de artmış durumda. Ayrıca bugün Aralık ayı öncü PMI verileri de açıklanacak. İçeride ise TCMB Başkanı Naci Ağbal, “2021 Yılında Para ve Kur Politikası” tanıtım toplantısında sunum yapacak. 24 Aralık TCMB toplantısı öncesinde bu sunum yakından izlenecektir. Genel olarak fiyatlama eğilimleri aynı yönde devam ediyor, TL varlıkların gücünü korumasını bekliyoruz.

BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görünümü güçlü olan endekste 1,400-1,430 direnç, 1,385-1,375 ise destek olarak izlenebilir. Yatırımcılara 1,385 stop-loss olmak kaydıyla pozisyonlarını korumalarını öneriyor, mali, demir-çelik, petrokimya ve sigorta sektörlerinin ön planda kalmasını bekliyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görünümü güçlü olan endekste 1,400-1,430 direnç, 1,385-1,375 ise destek olarak izlenebilir.
 Yatırımcılara 1,385 stop-loss olmak kaydıyla pozisyonlarını korumalarını öneriyor, mali, demir-çelik, petrokimya ve sigorta sektörlerinin ön planda kalmasını bekliyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratın güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Açılışın ardından yukarı yönlü hareketlerde 1.560 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.560 üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda kontratta 1.575 ve 1.600 seviyeleri hedef olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.540 ve 1.520 seviyeleri destek olarak takip edilmelidir.

AKBNK, ARCLK, AKGRT, GARAN, EKGYO, TUPRS, YATAS

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (16.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğrenin

AKBNK, ARCLK, AKGRT, GARAN, EKGYO, TUPRS, YATAS Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!