AKBNK, ARCLK, AGHOL, SISE, TKFEN, TUPRS Hisse Önerileri ve Yorumları

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 endeksi 1,342 seviyesine kadar gerilese de günün geri kalanında toparlandı ve haftayı güçlü alımlarla 1,370 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 30.6 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 62 hisse değer kazandı, 34 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL haftaya 7.86 seviyesinden başlarken, yurtdışı vadeli piyasalarda ise pozitif bir seyir izleniyor.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

Küresel piyasalar haftayı yatay kapatırken, geçen hafta oynaklık yaratması beklenen gelişmeler piyasalardaki fiyatlamayı bozmadı. ECB kararları sonrasında Euro/Dolar paritesi 1.21 üzerinde kalırken, özellikle hisse piyasalarının dalgalanma gözlemledik. ABD’de ise mali teşvik paketi belirsizliği sürüyor. Bugün veri akışı nispeten sakin olacak ancak haftanın devamında bir çok haber başlığı yakından izlenmeli. ABD’de 16 Aralık’ta FED toplantısı piyasalar için ana gündem maddesi olurken, Trump’un dün veto edeceğini açıkladığı 2021 bütçe yasa tasarısı için de son tarih 18 Aralık. Bilindiği üzere CAATSA yaptırımlarını da içeren savunma bütçesi yasa tasarısı Temsilciler Meclisi’nden 2/3 çoğunlukla geçmişti. Trump veto ettikten sonra yine aynı çoğunluk sağlanırsa tasarı yasalaşıyor. Piyasalar haftaya pozitif başlarken, hem FED hem de bu yasa tasarısı etkili olacaktır. Piyasa beklentisi ECB’nin ardından FED’in de güvercin bir tonda kalacağı şeklinde. Bugün ise içeride sanayi üretimi takip edilebilir.

BIST-100 endeksinin güne hafif pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Cuma günü sert yükselişle bahsedilen direnç seviyelerinin üzerinde kapanmayı başaran endekste yükselişin sürmesi beklenebilir. Bu aşamada 1,375-1,400 direnç, 1,360-1,340 destek seviyeleri olarak takip edilebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne hafif pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Cuma günü sert yükselişle bahsedilen direnç seviyelerinin üzerinde kapanmayı başaran endekste yükselişin sürmesi beklenebilir.
 Bu aşamada 1,375-1,400 direnç, 1,360-1,340 destek seviyeleri olarak takip edilebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta geçen hafta gözlenen pozitif seyir ile 1.520 direnci aşıldı. Yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 1.535 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. Bu seviyenin aşılması durumunda 1.550 seviyesi kontratta hedef haline gelecektir.
 1.520 ve 1.500 bu aşamada destek seviyeleri olarak izlenebilir.

AKBNK, ARCLK, AGHOL, SISE, TKFEN, TUPRS

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 14122020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (14.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

AKBNK, ARCLK, AGHOL, SISE, TKFEN, TUPRS Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*