AKBNK, ALARK, GARAN, INDES, KAREL, KRDMD, TCELL, VESBE Hisse Önerileri ve Yorumları

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında da gücünü korudu ve bir gün önceki kayıpların tamamını geri alarak 1,404 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 28.2 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 77 hisse değer kazandı, 23 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.65 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda ise hafif negatif seyir izleniyor.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

ABD’de mali teşvik paketi gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Son olarak Kongre’de kabul edilen 900 milyar dolarlık paket için Trump’ın kabul etmeyeceğine yönelik haber akışı endeksler üzerinde bir miktar baskı yarattı. Mevcut paketin Trump tarafından kabul edilmemesi durumunda paket tutarı artırılıp ay sonuna kadar bir kez daha oylanmalı. Bu aşamada belirsizlik yeniden arttı denebilir, ancak özellikle harcama çekleri konusunda Trump’ın destek bulabileceğini ve paketin artırılmasının pozitif etkisinin daha güçlü olabileceğinin altını çizelim. Mevcut ortamda fiyatlama eğilimlerinde değişiklik yok, mali paket tartışmaları ABD doları ve dolayısıyla Euro/Dolar, ons altın gibi fiyatlamalarda da dalgalanma yaratıyor. Öte yandan TL varlıklar iyimserlik korunuyor, olası dalgalanmalarda da TL varlıkların pozitif ayrışmasını bekleriz. Bugün ABD’de kişisel harcamalar, kişisel gelir ve Michigan Universitesi Tüketici güven endeksi açıklanacak. Ancak dışarıda Noel tatiline yaklaşılırken en önemli gündem maddesi yarınki TCMB faiz kararı olacaktır.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede TL varlıkların tümünde oluşan iyimserliğin sürmesini bekliyoruz. 1,385-1,375 destek bölgesi korundukça gerilemeleri de alım fırsatı olarak değerlendiriyoruz. 1,430-1,453 seviyeleri direnç olarak izlenebilir. 1,395 seviyesi ise daha kısa vadede referans kabul edilebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede TL varlıkların
tümünde oluşan iyimserliğin sürmesini bekliyoruz.
 1,385-1,375 destek bölgesi korundukça gerilemeleri de alım fırsatı olarak
değerlendiriyoruz. 1,430-1,453 seviyeleri direnç olarak izlenebilir. 1,395 seviyesi ise daha
kısa vadede referans kabul edilebilir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratın güne yatay seyir ile başlamasını bekliyoruz. Açılışın ardından alımların devam
etmesi halinde 1.570 ve 1.580 seviyelerini direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.580
üzerinde 1.600 seviyesi hedef olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.550 ve 1.535 seviyeleri destek olarak takip
edilmelidir.

AKBNK, ALARK, GARAN, INDES, KAREL, KRDMD, TCELL, VESBE

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 23122020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni– (23.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

AKBNK, ALARK, GARAN, INDES, KAREL, KRDMD, TCELL, VESBE Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*