AKBNK, AKSEN, BIMAS, ENJSA, INDES, GARAN, SOKM, TUPRS Hisse Önerileri ve Yorumları

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Düne hafif satıcılı başlayan BIST100 endeksi gün içinde önce alımlarla 1,505 seviyesine yükseldi ardından günün ikinci yarısında gelen satışlarla 1,489 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 42.3 milyar TL ile son bir ayın en yüksek seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 33 hisse değer kazandı, 65 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.39 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı piyasalarda ise hafif pozitif bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Küresel piyasalarda gözler ABD’nin Georgia eyaletinde devam eden Senato seçimlerinde olacak. Sonuçların hem ABD hem de piyasalar açısından önemli etkileri beklenebilir. Mevcut durumda sandıkların %95’i açılmışken, Demokrat adayların üstünlüğü dikkat çekiyor. Şayet Demokratlar Senato’da çoğunluğu sağlar ise mali yardımların tutarının artması beklenebilir. Ancak bu bütçe, yapılacak vergi artışlarıyla finanse edilecek. Bu nedenledir ki teknoloji şirketleri üzerinde baskı görülebilir. Ayrıca Demokratların çoğunluğu karar mekanizmasının daha hızlı çalışabileceği beklentisi ile “mavi dalga” temasını çalıştırır bu da aslen piyasalar için pozitif düşünülebilir. Özetle mevcut durumun devamı halinde ABD doları negatif, teknoloji hisseleri negatif ancak genel risk algısı için pozitif beklentimizi koruruz. Ajandada bugün küresel çapta hizmet PMI verileri ve ABD’de açıklanacak olan ADP ve fabrika siparişleri takip edilecek.

BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. 1,485-1,475 destek seviyeleri iken 1,495-1,505 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. Endekste 1,470 kırılmadıkça pozisyonların korunmasını öneriyoruz. Sektörel olarak, petrokimya sektörünün ön planda kalmasını bekliyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. 1,485-1,475 destek seviyeleri iken 1,495-1,505 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir.
 Endekste 1,470 kırılmadıkça pozisyonların korunmasını öneriyoruz. Sektörel olarak, petrokimya sektörünün ön planda kalmasını bekliyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından alımların devam etmesi halinde 1.675 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.675 üzerinde 1.690 ve 1.700 seviyeleri hedef olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.650 ve 1.635 destek seviyeleri olarak izlenmelidir. 1.635 seviyesini kısa vadeli işlemler için zarar-kes seviyesi olarak takip ediyoruz.

AKBNK, AKSEN, BIMAS, ENJSA, INDES, GARAN, SOKM, TUPRS

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 6012021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (6.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKBNK, AKSEN, BIMAS, ENJSA, INDES, GARAN, SOKM, TUPRS Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*