fbpx

AKBNK, AKSEN, ALARK, DOHOL, KCHOL, KRDMD, MPARK, SOKM, THYAO,TUPRS, VESTL Hisse Önerileri Ve Yorumları

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BİST-100 – Yakın vadede denge arayışı sürüyor.

Son iki haftada endekste en düşük seviyeden gelen %15’lik tepki yükselişi sonrasında kısa vadede direnç bölge olarak izlediğimizi belirttiğimiz 1450-1460 bölgesinde kar satışı riskinin arttığını belirtmiştik. Söz konusu bölgede öne çıkan gerilemede endeksin 1370-1350 destek, 1450-1460 direnç aralığı içinde denge arayışını sürdürmesini beklemekteyiz. Bu görünümde gün içi vadede ilave riskler adına 1405-1400 aralığını önemsediğimizi tekrar belirtelim. Söz konusu seviye üzerinde sınırlı tepki alımları etkili olabilir. Son üç günde sınailere göre zayıf performans sergileyen bankalar dün görece pozitif eğilime sahipti.. Bankacılık/Sınai rasyosunda kısa vadeli aşırılaşma sinyalleri tepki alımları açısından gerekçe olabilir. Ancak sürdürülebilir fiyatlama noktasında temel gerekçelere ihtiyaç duyulacaktır. 15 Nisan tarihli PPK toplantısı bu yönde takip edilecek yakın vade tarih konumunda.

VİOP Endeks30 – Kısa vadede yataylaşan eğilim öne çıkabilir.

Endeks30 Nisan vade kontratta kapanış 1463,75 seviyesinde, akşam seansında kapanış ise 1464 seviyesinde gerçekleşti. Kontratta hafta başında oluşan volatilite sonrasında yeniden olumlu görünüm yakalanması adına 1475 bölgesini direnç olarak izlemekteyiz. Güne sınırlı pozitif eğilimle açılış beklediğimiz kontratta, 1468 seviyesini ilk aşamada direnç olarak öngörmekteyiz. Bu bölge üzerinde gelişebilecek tepki alımlarında 1475-1480 direnç bölgesine yönelik trade alanı oluşabilir. Bu yöndeki teknik beklenti adına gün içi risk 1460 seviyesi altına gerileme olabilir, bu takdirde destek arayışları 1445-1435 bölgesine yönelik tekrar ön plana çıkabilir..

AKBNK, AKSEN, ALARK, DOHOL, KCHOL, KRDMD, MPARK, SOKM, THYAO,TUPRS, VESTL

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni – (8.04.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AKBNK, AKSEN, ALARK, DOHOL, KCHOL, KRDMD, MPARK, SOKM, THYAO,TUPRS, VESTL Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!