AKBNK, AKGRT, GARAN, KRDMD, KCHOL, SISE, TUPRS Hisse Önerileri ve Yorumları

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne pozitif seyirle başlayan BIST-100 endeksi günü %1.30 artışla 1,388 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 30.6 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 75 hisse değer kazandı, 21 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL akşam saatlerinde 7.83 seviyesine kadar gerilese de açılış öncesi 7.86 seviyesinden işlem görüyor, yurtdışı vadeli piyasalarda ise yatay seyir izleniyor.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

Küresel piyasalarda koronavirüs vaka sayılarındaki artışla beraber ülkelerdeki kısıtlama kararları baskı yaratsa da aşı gelişmeleri ve mali teşvik paketi beklentisi de pozitif fiyatlanıyor. ABD’de görüşülen 908 milyar dolarlık teşvik paketi için beklentiler yakın zamanda çözüleceği yönünde. Avrupa’da ise Almanya başta olmak üzere ülkelerde kısıtlama kararları 2021’in ilk günlerine kadar uzatılıyor. Son olarak 15 Aralık-10 Ocak arasında ticari işletmelerin kapalı kalacağı açıklandı. Öte yandan çeşitli ülkelerde de aşı dağıtımları başladı, ABD’de ilk aşı sevkiyatı gerçekleşti. Böyle bu gelişmelerle beraber, piyasalarda henüz değişen bir konu olmadığını görüyoruz, yıl sonuna kadar da dalgalanmanın devam etmesini bekliyoruz. Öte yandan TL varlıklar açısından baktığımızda, AB ve ABD ile ilişkiler noktasında piyasaları bozacak bir gelişme görmüyoruz. Ayrıca Ekim ayı sanayi üretiminin de beklentilerin üzerinde gerçekleşerek 2020 yılı büyümesinin pozitif tarafta yer alacağına işaret ettiğini düşünüyoruz. Bu aşamada iyimserliğin devam etmesini bekliyoruz.

BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli gücünü koruyan endekste 1,387-1,375 ilk destek seviyeleri iken 1,400-1,430 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. Yatırımcılara 1,375 stop-loss olmak kaydıyla pozisyonlarını korumalarını öneriyoruz. Mali, demir-çelik, petrokimya ve sigorta sektörünün ön planda kalmasını bekliyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli gücünü koruyan endekste 1,387-1,375 ilk destek seviyeleri iken 1,400-1,430 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir.
 Yatırımcılara 1,375 stop-loss olmak kaydıyla pozisyonlarını korumalarını öneriyoruz. Mali, demir-çelik, petrokimya ve sigorta sektörünün ön planda kalmasını bekliyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta pozitif seyir sürüyor. Dünkü kapanışın, önemli direnç seviyesi olarak takip ettiğimiz 1.550 seviyesinin de üzerinde olduğu görülüyor. 1.550 üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda kontratta 1.575 ve 1.600 seviyeleri hedef olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.540 ve 1.520 seviyeleri destek olarak takip edilmelidir.

AKBNK, AKGRT, GARAN, KRDMD, KCHOL, SISE, TUPRS

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 15122020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (15.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

AKBNK, AKGRT, GARAN, KRDMD, KCHOL, SISE, TUPRS Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*