fbpx

Ak Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Portföy Önerileri

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Model Portföy Hisse Önerileri

TCMB kararları sonrası hisse önerilerinde güncelleme

 Dün, TCMB haftalık borç verme faizini %15’e yükseltti ve daha önceden üç ayrı kanaldan yürüttüğü faiz politikasında sadeleşmeye gittiğini açıkladı.

 Değişen parametreler ışığında model portföy önerilerimizde değişiklikler yaptık. Şirketler bazında detaylı anlatımı aylık yayınladığımız raporda Aralık başında paylaşacağız. İlk etapta yeni adımların bankalar ve BIST-30 şirketlerini biraz daha öne çıkarabileceğini buna karşılık küçük ölçekli şirketler, düşük faize duyarlı iç tüketime dönük şirketlerin bir süre geri planda kalabileceğini düşünüyoruz.

 Bu beklentileri dikkate alarak Öneri Portföyümüz’den Bim, Fonet ve Şişe Cam hisselerini çıkarırken, Migros ve Koç Holding hisselerini dahil ediyoruz. Ayrıca beklentileri yansıtması açısından portföyümüzdeki banka ağırlığını artırıyoruz.

 Değişiklikler sonrası hisse öneri portföyümüzde Coca Cola İçecek, Doğan Holding, Ereğli, Garanti Bankası, Koç Holding, Koza Altın, Migros, Selçuk Ecza, Turkcell ve Yapı Kredi Bankası bulunmaktadır.

TCMB kararları ve beklentiler

 TCMB 19 Kasım tarihli toplantısında haftalık borç verme faizini 475 baz puan artışla %15’e yükselterek daha önceden üç ayrı kanaldan yürüttüğü faiz politikasında sadeleşmeye gittiğini açıkladı.

 Karar piyasa tarafından benimsendi. Bu karar sonrası öngörülebilir gelecekte kurun daha dengeli seyretmesi ve banka kredi faiz oranlarının bir miktar daha yukarıda oluşması beklenebilir.

 Karar hisse senedi tarafında da yatırımcı tercihlerini etkileyecektir: Bir örneğini Eylül 2018 sonrası dönemde gördüğümüz gibi mali kesim ve bankacılık hisselerine doğru yönelimin artması beklenebilir. Bu ihtimale son dönemde dikkat çekmiştik. Banka hisselerinde Ekim sonundan bu yana gördüğümüz dolar bazlı %40’a varan getiriler bu beklentiyi teyit ediyor.

 Yeni politika adımlarına ilişkin beklenti uzunca bir sürenin ardından 13 Kasım verilerinde kayda değer bir yabancı fon girişini de teşvik etti. Aynı zamanda önceki ayların aksine Kasım ayının ilk yarısına ilişkin veriler BIST-30 hisselerindeki değer ve işlem hacmi artışlarının önceki aylardan farklılaştığını gösteriyor. Bunun önümüzdeki dönemde güçlenebileceğine inandığımız Kurumsal/yabancı yatırımcı varlığına işaret ettiğini düşünüyoruz.

BIMAS, CCOLA, DOHOL, EREGL, FONET, GARAN, KOZAL, SELEC

Kaynak: Ak Yatırım Hisse Senedi Portföy Önerisi  – (20.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ak Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Portföy Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!