fbpx

AGHOL, KOZAL, TOASO, TKFEN, VESTL, YATAS Hisse Yorumları ve Önerileri

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne pozitif tarafta başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında zayıf seyretti ve %0.37 kayıpla 1,107 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi düşük kalarak 11.4 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 30 hisse değer kazandı, 63 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL 7.50 üzerinde işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda ise sabah saatlerinde satıcılı bir seyir izleniyor.

Dün haftanın en önemli gündem maddesi olan FED toplantısı takip edildi. Toplantı sonrasında piyasalarda önce yükseliş, ardından basın toplantısı sırasında ise hızlı satışlar izlendi. FED’in piyasa beklentisinden çok uzak kararlar vermediğini gözlemledik ancak bazı üyelerin kararlara şerh koyması ve özellikle varlık alım programına ilişkin belirsizlik piyasalarda satışa sebep oldu. FED’in kararlarının odağında enflasyon yer alırken, düşük talep ve petrol fiyatları sebebiyle enflasyonun da düşük kaldığı belirtildi ve JH toplantısında açıklanan ortalama enflasyon hedefine ilişkin açıklamalar yapıldı. Piyasa beklentileri varlık alımlarının belli kriterlere bağlanması şeklinde iken FED bu konuyu nispeten belirsiz bıraktı ve bu da piyasada satışa sebep oldu. Kısa vadede ABD dolarının değerlenmesine bağlı olarak dalgalanma görülebilir ancak genel görüntünün değişmesini beklemiyoruz.

BIST-100 endeksinin güne hafif negatif seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste 1,105-1,095 ve 1,075 destek seviyeleri iken 1,095 zarar-kes seviyesi olmak üzere pozisyonların korunmasını öneriyoruz. 1,095 üzerinde kalındıkça 1,125 hedef olarak korunacaktır.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne hafif negatif seyirle başlamasını bekliyoruz.
 Endekste 1,105-1,095 ve 1,075 destek seviyeleri iken 1,095 zarar-kes seviyesi olmak üzere pozisyonların korunmasını öneriyoruz.
 1,095 üzerinde kalındıkça 1,125 hedef olarak korunacaktır.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

VIOP-30 Ekim Vade Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta olası yükselişlerde 1.250-1.255 ve 1.263 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir.
 Aşağı yönlü hareketlerde ise 1.242-1.235 ve 1.225 kısa vadede destek seviyeleri olarak izlenmelidir.
 1.250 seviyesinin üzerinde kalınmasını kısa vadede yükselişlerin devamı açısından önemli görüyoruz.

Günlük Hisse Beklentileri

AGHOL, KOZAL, TOASO, TKFEN, VESTL, YATAS

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (17.09.2020

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AGHOL, KOZAL, TOASO, TKFEN, VESTL, YATAS Hisse Yorumları ve Önerileri ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!