AGHOL, AKBNK, ASELS, BIMAS, DEVA, DOHOL, ISFIN, TUPRS Hisse Önerileri ve Yorumları

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BİST-100 – Yükseliş tempo kaybetti…

Yeni işlem yılına başlarken endekste kısa vadeli göstergeler aşırı alım bölgeye yaklaşması ve gelişen hisse piyasaları endeksine görece aşırı alım bölgeye girmesi nedeniyle endekste yükselişin kısa vadede yeniden ivme kaybetmesi riskini arttığı görüşünü öne çıkarmıştık. Yılın ilk iki işlem gününde 1500 üstü işlemlerde bu yöndeki eğilimin sürdüğünü görmekteyiz. Güne yatay eğilimle açılış beklediğimiz endekste gün içinde yeniden yükseliş denemeleri adına 1495 bölgesinin aşılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu takdirde 1505-1515 direnç bölgesine yönelik trade alanı açılabilirse de, söz konusu bölgeye yönelik fiyatlamalarda yılın ilk iki günü yaptığımız uyarıların geçerliliğini koruduğunu belirtelim.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

VİOP Endeks30 – Yılın ilk işlemlerinde yükseliş denemeleri zayıfladı…

Endeks30 Şubat vade kontratta kapanış 1653,25 seviyesinde, akşam senasında kapanış ise 1662,75 seviyesinde gerçekleşti. 1560 bölgesinin aşılmasıyla pozitif eğilim kazanan kontratta bu eğilimin korunması adına destek bölgeyi 1635 seviyesi olarak öngörmekteyiz. Kontratta güne yatay eğilimle açılış öngörmekteyiz. Açılış sonrasında ilk direnç bölgeyi 1670 olarak takip ederken, gün içi yukarı yönlü fiyatlamalar açısından söz konusu seviyenin aşılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu takdirde 1680-1690 aralığına yönelik sınırlı trade alanı açılabilir. Aksi halde destek arayışları 1650-1635 aralığında devam edebilir.

AGHOL, AKBNK, ASELS, BIMAS, DEVA, DOHOL, ISFIN, TUPRS

Garanti BBVA Yatirim Hisse Onerileri – 6012021

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni – (6.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AGHOL, AKBNK, ASELS, BIMAS, DEVA, DOHOL, ISFIN, TUPRS Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*