fbpx

Afrika’da Bir Okul Eğitim Ücretlerini Kripto Para ile Almaya Başlıyor!

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
afrika'da kripto para ile ödeme için coinler

Kripto para furyası sürüp giderken, Afrika gibi ülkelerin yenilik çabaları  göze çarpmaya başladı. Yeniliklere ön ayak olmak için çoğu ülke sıraya dizilmiş durumda. Şimdi de okul ücretleri. Okul müdürü “Bir gün dijital paranın kağıt paradan daha fazla kabul göreceğine inanıyoruz” dedi.

Maaşları kripto para ile almak son günlerde büyük bir tartışma konusu. Bazı ülkelerin vatandaşları bu konuya sıcak bakarken, bazıları ise  tamamıyla karşı. Bu zıt  görüşlerin arasında her ülke kendi çapında yenilikler yapmaya çalışıyor. Son yapılan yenilik ise Nijerya’da bir okulun ücretlerini kripto para ile almaya başlaması oldu.

Nijerya’da Bir Okulda Kripto Parala İle Ödeme Alınacak!

Piyasalardaki büyük korku, her yerde yankılarını sürdürüyor. Özellikle Bitcoin hareketlerinin bu hızı, insanları korkutuyor gibi görünüyor. Bu sıkışmışlığın arasında, Nijerya’nın Kano kentinde bulunan bir okulda kripto para birimi ile ödemeler alınmaya başlandı. Okul müdürünün bu girişimci çabası dikkat çekerken, henüz Afrika sisteminin buna hazır olduğuna emin değiliz.

Medya kaynağı Kano Focus tarafından yayınlanan bir yazıda dikkat çekildiği üzere, Kano banliyösündeki Yeni Oxford Bilimler Akademi başkanı, öğrencilerin eğitim ücretlerini kripto para ile ödemelerine imkan sağlayacak. Ayrıca, Nijerya’da bu okulda 2017 yılında göreve başlayan Sabi’u Musa Haruna, Nijerya hükümetinin kripto paralarda yeni düzenlemeler yapması için tavsiyelerini dile getirdi.

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “1205f218045a6e91178”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

Okul ücreti ödemesi için kripto para görseli

Okul müdürü Haruna, “Kripto paralarla ödemeleri kabul ediyoruz, çünkü Dünya sistemi bu yöne doğru gidiyor.” dedi. Okul müdürü Haruna, dijital paraların kağıt paralardan daha değerli olacağını düşündüğünü söyledi. Attığı bu yenilikçi adımın kaynağının bu olduğunu söylüyor. Ayrıca, El Salvador gibi ülkelerden ilham aldığını belirten Haruna, devletinin de yakın zamanda bu sistemi benimseyeceğini düşünüyor.

Okulun belli bir kripto para beklentisi olmamakla beraber, Nijerya vatandaşlarının dijital para birimlerine ilgisi günden güne artıyor. Böyle yenilikçi önerilerin artmasıyla beraber insanların hayatında büyük değişimler meydana geliyor. Google dijital para birimi aramalarında 1. sırada Afrika yer alıyor. Bu durum, Afrika içerisindeki yeniliklerin sebeplerini açıklar nitelikte.

Nijerya Hükümeti Kripto Para İle Ödeme Hakkında Ne Düşünüyor?

Nijerya’da son günlerde kripto paralar ile ilgili olumsuz gelişmeler yaşanıyor. Özellikle, banka tarzı kurumlara dijital para birimi yasağı getirilmesiyle beraber, durumu yanlış anlayanlar oldu. Borsaların kapatılacağını düşünen bu kesim büyük bir panik halindeydi. Ancak, son yapılan açıklamayla beraber sadece bankaların bu yasağa tabii olduğunu bildirdiler. Nijerya’da yetkililer kripto paralara olumlu yaklaşıyor. Yakın zamanda Nijerya’dan, El Salvador gibi bir yenilik beklentisi var.

Afrika’da Bir Okul Eğitim Ücretlerini Kripto Para ile Almaya Başlıyor! yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!