AEFES, ARCLK, ASELS, BIMAS, EREGL, TOASO Hisse Yorum ve Önerileri

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında zayıf seyretti ve 1,200 desteğinin altında 1,198 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 25.2 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 39 hisse değer kazandı, 60 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL TCMB kararı sonrasında yükselerek 7.95 seviyesinin üzerine geldi. Bugüne başlarken yurtdışı vadeli piyasalardan karışık sinyaller alıyoruz.

Küresel piyasalarda ABD mali teşvik paketi ve başkanlık seçimleri fiyatlamaları sürüyor. Dün Trump ve Biden seçim öncesindeki son açık oturuma katıldılar. Oturumda bir çok konu gündeme gelse de iki aday arasında net bir ayrışma oluşmadı, bu aşamada oylamaları çok etkilemesi beklenmiyor. Anketlerde ise Biden önde olmasına rağmen , seçimi kazandıracak kritik eyaletlerde oy oranlarının çok yakın olması belirsizlik yaratıyor. Ancak son dönemde ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükseliş “mavi dalga” fiyatlamasına işaret ediyor. Öte yandan teşvik paketine ilişkin umutlar da sürüyor, ancak Senato’dan geçmesi halen düşük ihtimal. İçeride ise gündem TCMB faiz kararı olarak takip edildi. TCMB piyasa beklentilerinin aksine politika faizini sabit bırakırken Geç Likidite Penceresi işlemlerinde uygulanacak Merkez Bankası borç verme faiz oranı ile gecelik borç verme faiz oranı arasındaki farkın 300 baz puan olarak belirlenmesine karar verdi. Bu bant daha önce 150 baz puan şeklindeydi. Bu karar ile beraber kurda bir miktar oynaklık görünse de fonlama maliyetindeki artış eğiliminin devam etmesini bekliyoruz, kur üzerindeki hareketin de yurtdışı gelişmelere bağlı olarak sınırlı kalmasını bekliyoruz. Bugün piyasalar küresel çapta açıklanacak olan PMI verilerini takip edecek, özellikle vaka sayılarının yeniden arttığı Ekim ayına ilişkin bu verilerin fiyatlamaları etkilemesi muhtemel.

BIST-100 endeksinin güne tepki alımlarıyla başlangıç yapmasını bekliyoruz. Endekste 1,200 desteğinin altında kapanış sonrasında bugün bu seviyeyi yeniden referans olarak takip ediyoruz. 1,200 altına gelinmesi halinde 1,190 diğer destek seviyesi iken 1,215 direnç olarak izlenmelidir. 1,200 seviyesinin altında kalınması halinde risk azaltmak gerekebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne tepki alımlarıyla başlangıç yapmasını bekliyoruz. Endekste 1,200 desteğinin altında kapanış sonrasında bugün bu seviyeyi yeniden referans olarak takip ediyoruz.
 1,200 altına gelinmesi halinde 1,190 diğer destek seviyesi iken 1,215 direnç olarak izlenmelidir. 1,200 seviyesinin altında kalınması halinde risk azaltmak gerekebilir.

BIST-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta aşağı yönlü hareketin devamı durumunda 1.320 ilk destek seviyesi olarak izlenmelidir. Bu seviyenin altına gelinmesi halinde satışlar hızlanabilir. 1.310 ve 1.300 kısa vadede izlenmesi gereken diğer destek seviyeleridir.
 Olası alımlarda ise 1.335 ilk direnç olarak takip edilmelidir. Bu seviyenin üzerinde 1.350-1.360 direnç bölgesini takip ediyor olacağız

Günlük Hisse Beklentileri AEFES, ARCLK, ASELS, BIMAS, EREGL, TOASO

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 23102020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (23.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

AEFES, ARCLK, ASELS, BIMAS, EREGL, TOASO Hisse Yorum ve Önerileri ilk olarak Coin Otağ’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*