3 Tane Yüzde 59 Potansiyel Getirili Hisse Önerisi! | Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (17.08.2020)

günlük hisse önerileri

hisse %C3%B6nerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

BIST100

Cuma gününe negatif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğünde satıcılı seyrini devam ettirerek günü %1,49 düşüşle 1.083,83’den kapattı. Avrupa borsaları İngiltere’nin yeni karantina önlemleri açıklaması ve ikinci dalga endişeleriyle haftanın son işlem gününü düşüşle kapatırken, ABD borsaları ek teşvik paketine ilişkin belirsizliğe rağmen haftanın son işlem gününü yataya yakın kapattı. BIST, Akdeniz’de Yunanistan ile yaşanan gerginliğin tırmanması ve volatilite de düşüş yaşanmasına rağmen TL’deki değer kayıplarının devam etmesinin etkisiyle negatif ayrışarak satıcılı seyrini devam ettirdi. Yurtiçi piyasaların bu haftaki ana gündemi TCMB faiz kararı olacak. TL’deki oynaklık düşse de TCMB faiz kararına kadar dalgalanmanın devam etmesi beklenmektedir. TCMB’nin fonlama maliyetini yükseltmesiyle oynaklık düşmeye başlasa da TCMB’nin politika faizinde artışa gitmemesi kısa vadede volatilite ve değer kayıplarının devam etmesine neden olacaktır.

Yurtdışında ABD teşvik paketine ilişkin gelişmeler ve gelecek makroekonomik veriler takip edilecek. Teşvik paketine ilişkin belirsizliğin devam etmesi ve zayıf veriler yurtdışı borsalarda kar satışlarına neden olabilir. Yurtiçinde ise Akdeniz’deki tansiyonun yükselmesi ve TL’deki değer kaybının devamı endeks üzerinde satış baskısının devam etmesine neden olacaktır. TL’de değer kayıplarının durması durumunda endekste tepki alımlarının yeniden güç kazanması beklenmektedir. Bu sabah Çin’in piyasalara 100 milyar dolara yakın bir likidite vermesi sonrası Asya borsalarında genel olarak pozitif eğilim var. Endeksin güne sınırlı tepki alımlarıyla başlamasını ve gün içinde dalgalı zayıf seyrini devam ettirmesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 17.08.2020

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Beğenebileceğiniz İçerikler


hisse önerileri

Yüzde 53 ve Yüzde 43 Potansiyel Getirili Hisseler | Deniz Yatırım – (17.08.2020)


hisse önerileri

Yüzde 61 Getiri İhtimalli Hisse Senedi ve 4 adet Yüzde 40 İhtimalli Hisse Önerisi! | Yatırım Finansman – (17.08.2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*